Helsingis esitletakse raamatute kõrval ka head Eesti toitu

27.-30. oktoobrini toimub Helsingis veini-, toidu- ja elulaadimess (Viini, Ruoka ja Hyvä Elämä 2011), kus Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda korraldab Eesti ühisstendi. Eesti stend nr 129 asub hallis 6. Samal ajal toidumessiga toimub samas keskuses ka põhjanaabrite traditsiooniline raamatumess, mille partnerriik on tänavu Eesti. Seetõttu saab meie riigile ja toodetele kindlasti osaks kõrgendatud tähelepanu.

Raamatumessist võtab osa ka president Toomas Hendrik Ilves, kes peab messi avamisel kõne ja esitleb seal oma Soomes hiljuti ilmunud raamatut. President Ilvesel on kavas tutvuda ka toidumessiga. Toidumessi näidisköögis tutvustab presidendi abikaasa Evelin Ilves oma värskelt ilmunud kokaraamatut ja küpsetab karaskit.

Põllumajandus-Kaubanduskoda tutvustab messil häid Eesti tooteid. Et tegu on suure külastatavusega tarbijamessiga (eelmisel aastal külastas seda messi ligi 80 tuhat inimest), saame seda teha väga suurele hulgale inimestele. Ühisstendil on kaaseksponentidena oma tooteid esitlemas Linpet, Salvest, Šeiker Pai Pagar ja Luke Farmimeierei. Lisaks nendele tutvustab EPKK ka teiste toidutööstuste häid tooteid. Seekord pakume messikülalistele E-Piima ja Saaremaa piimatööstuse juuste, Rey lihatööstuse vorste, Kadarbiku talu smuutisid ja mahlu, Taarapõllu talu mahlu ja marjakrõpse, Eesti Pagari musta leiba ja koorikleibasid, Briis vürtsikilusid, Beef Jerky vinnutatud veiseliha snäkke, Kalevi komme, Põltsamaa õunaveini. Messil esinevate Eesti tootjate sõnul on põhjanaabrite turg turvaline ja maksujõuline, seal müümisse tasub panustada.

Eesti väljapanekut toetab Põllumajandusministeerium.

Eelmine luguHelsingis esitletakse raamatute kõrval ka head Eesti toitu
Järgmine luguTallinna Toidumess 2011