Tähelepanu: varahommikul või hilja õhtul on põllutöömasinad teedel

Põllutöömasinad on liikluses rohkem varahommikul või hilja õhtul. Foto: J. Nemvalts

Kevadised põllutööd nõuavad teedel kaasliiklejate tähelepanu, kuna liikumas on tavapärasest rohkem traktoreid ja põllumajandusmasinaid. Põllumehed paluvad kaasliiklejatelt mõistvat suhtumist ja tähelepanelikkust.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu liige Jaak Läänemets ütles teedel sõitva põllumajandustehnika kohta, et enamuses käib praegu põldudel kiire külv. „Kuigi olen lähipäevadel palju maanteedel liigelnud, pole päevasel ajal teedel põllutöömasinaid näinud, eks nad on liikluses rohkem varahommikul või hilja õhtul,“ tunnistas Läänemets.

„Ma arvan, et põhilised mullaharimise tööd on tehtud. Need, kes künnavad on selle sügisel juba ära teinud. Praegu võivad liikluses olla väetamise masinad, siia hulka käivad ka läga laotamise seadmed, siis on veel külvikud ja mullaharimise riistad, mis on suhteliselt suuremõõtmelised masinad,“ loetles ta. Läänemets sõnas, et kuna põllutöömasinad liiguvad teedel suhteliselt aeglaselt  40-50 km/h ja on tuledega valgustatud, siis peaks need olema hästi märgatavad. „Lisaks on masinatel peal kollased vilkurid. Kui selliseid masinaid kuskil eemal näha on, tasub kiirust maha võtta ja mitte hakata tegema kiireid möödasõite olukorras, kus nähtavus võib olla takistatud just põllutöömasina tõttu,“ hoiatas ta. Läänemetsa sõnul kestab teedel tavapärasest suurem põllutöömasinate liiklus kuni sügiseste põllutööde lõpuni.

„Usun, et külvitööd lõppevad paari-kolme nädalaga, kuid siis tulevad taimekaitsepritsid teedel nähtavale,“ lisas ta. Kuigi põllumeestel tegevusi põldudel ja heinamaadel jätkub kogu suve jooksul, siis Läänemetsa sõnul ei tohiks teedel seetõttu liiklus olla väga pingeline. „Pingeliseks läheb see alles saagi koristuse ajal, juuli lõpus, siis on teedel jällegi oluliselt rohkem masinaid,“ ennustas ta.

Ka võib farmide lähedal näha teed ületamas põllumajandusloomade karju, kes liiguvad ühelt karjamaalt teisele. Loomade tee ületamine võib võtta mitukümmend minutit, mis võib liiklejatele tähendada viivitusi.

Eelmine lugu1. mail algab PRIAs mesilaspere toetuse taotluste vastuvõtt
Järgmine luguKoda: Maaeluministeeriumi nime muutus peaks väljendama selle sisu