Eesti Põllumajandus-kaubanduskoda kutsub osalema infopäeval koos põldude külastusega: “Taastava põllumajanduse rakendamine“
Toimumisaeg: 16.mai 2025 kell 11.00 – 15.30
Toimumiskoht: Sadala Agro OÜ, kogunemine Veski külalistemajas
Registreeri end osalema SIIN.
Kohtade arv on piiratud! Registreerimine avatud kuni 13. mai.
Vahekultuuride kasvatamise väärtust näeb üha enam tootjaid. Infopäeval jagame mõtteid, millised liigid just Eestis kasvatamiseks sobivad ja miks. Mõnede täna kasvatatavate liikide puhul ei ole tegelik kasutegur see, mis võiks olla. Samuti puudutame segude koostisi ning nende isevalmistamise kasulikkust. Lisaks räägime ka võimalikest probleemidest, mis on senise praktika jooksul ette tulnud (nt kahjurid). Kõike seda ilmestavad praktikute näited nende endi tootmisest.
Infopäeva fookusteemad: taastava põllumajanduse rakendamine, vahekultuuride kasvatamine vs. haljasväetis; otsekülv vs. kündmine; praktikate kombineerimine ja Eesti vajadused
Infopäev vastab Keskkonnasõbraliku majandamise (KSM) ja piirkondliku mullakaitse (MULD) toetuste kohustusliku koolituse nõuetele. Kui soovite toetust mitmele ettevõttele, lisage registreerimisel kõikide ettevõtete registrikood ja nimi.
PÄEVAKAVAS*:
- Eesti tootmisesse sobivad sügis-talvised vahekultuurid ja segud. Liina Talgre, Eesti Maaülikooli
- Projekti “Haljasväetiskultuuridele sobivad külviajad, kasvuaegse niitmise, muldaviimise ja väetamise tehnoloogiad” seniste tulemuste tutvustus. Merili Toom, Maaelu Teadmuskeskus
- Sadala Agro tutvustus ja kogemused taastava põllumajanduse praktikatega. Ahti Kalde, Sadala Agro OÜ
- Otsekülvi ja ribaharimise meetodite tulemuste vaatlus põllul. Jaanus Lindsalu ja Keit Uusen, Sadala Agro OÜ
- Põllujalutus koos praktiliste näidetega Sadala Agro põldudel. Merili Toom, Liina Talgre, agronoomid Sadala Agro OÜ
Liikumine põldudele toimub bussiga. Infopäev lõppeb Veski külalistemaja juures.
*Korraldajal on õigus teha päevakavas muudatusi
Sündmus toimub Euroopa Liidu ühise strateegiakava 2023-2027 kohase Põllumajanduse teadmussiirde ja innovatsiooni süsteemi (AKIS) arendamise toetuse raames, rahastab Euroopa Maaelu Põllumajandusfond.