Eesti tõuveiste aretus läheb Bakuu messile koostöövõimalusi laiendama

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) läheb koostöös Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu ja Läti ning Soome põllumeeste ühendustega Bakuusse, et osaleda sealse regiooni suurimal põllumajandus- ja toidumessil “Caspian Agro 2024”.

Aserite jaoks 17.  rahvusvaheline põllumajandusmess toimub sel aastal 15. – 17. maini, Eesti osaleb messil esmakordselt ühistendil koos Soome ja Läti kolleegidega.  

„Eesti veisekasvatussektori pikaajalised kogemused tõuveiste ekspordil on äratanud ka  Aserbaidžaani loomakasvatajate huvi. Nad on olnud meie poolt pakutava kvaliteediga väga rahul ning avaldanud soovi koostööd laiendada,“ rääkis Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu juhatuse esimees Tanel-Taavi Bulitko. „Möödunud aastal väisasime messi külalistena, et saada ülevaade korraldusest ja koguda osalemise ideid. Mõistsime, et messil osalemine  annab võimaluse suhelda vahetult kohapealsete farmeritega, külastada kohalike farme ning muidugi sõlmida otsekontakte potentsiaalsete klientidega,“ lisas Bulitko.

Messil tutvustatakse Aserbaidžaani farmeritele Eesti tõuaretussektorit ja geneetikat. OÜ Agrovarustus pakub Eestis toodetud mineraal- ja täiendsöötasid.

Messil osalemine on rahastatud EPKK poolt juhitud INTERREG Kesk-Läänemere programmi rahvusvahelise koostööprojekti “BreedExpo2” raames. „Projekti toel oleme loonud suurepärased võimalused koostööks Eesti, Läti ja Soome põllumajandusorganisatsioonide vahel ning leidnud uusi väljundeid oma aretusmaterjali ekspordiks,“ sõnas EPKK projektide koordinaator Silja Lehtpuu.

Messi kohta Bakuus saab rohkem informatsiooni SIIN

Eelmine luguKutseeksamid 2024. aasta juunis
Järgmine luguBakuu põllumajandusmess kujunes Eestile edukaks