Selgusid Eesti põllu- ja maamajanduse nõuandeteenistuse parimad

Maaelu Edendamise Sihtasutus tunnustas teist aastat järjest Eesti põllu- ja maamajanduse nõuandeteenistuse 2011. aasta parimaid. Välja selgitati parim konsulent, kelleks sai taimekasvatuse konsulent Lilia Kulli Raplamaa nõuandekeskusest ning parim nõuandekeskus, milleks sai Läänemaa nõuandekeskus.

Maaettevõtjaid nõustavas süsteemis on edukuse aluseks konsulentide teadmised ja nõuandeteenuse kättesaadavus. Viimase eest vastutavad maakondlikud nõuandekeskused. Seetõttu otsitaksegi parimaid kahes kategoorias: konsulent ja nõuandekeskus. Mõlema kategooria parimad selgitatakse välja kahes etapis, kus parima konsulendi valimisse kaasatakse nõuandekeskused ja nende juures töötavad konsulendid. Parima nõuandekeskuse valimisel küsitakse arvamusi klientidelt ja Põllumajandusministeeriumilt. Omapoolse hinnangu annab mõlemas kategoorias ka Maaelu Edendamise Sihtasutus.

Parimaks konsulendiks valitud Lilia Kulli on atesteeritud konsulendina tegutsenud juba 10 aastat. Ta on huvitatud pidevast enesetäiendamisest, alati valmis ka ise lektorina tarkusi jagama, ta on abivalmis kolleeg ning ka valdkondlik koordinaator hindab Lilia Kulli mõtteid ja tegevusi kõrgelt. „Lilia puhul on märkimisväärne see, et tema põhitööks ongi maaettevõtjate nõustamine taimekasvatuse valdkonnas. See annab märku, et tegemist on 100% oma ala spetsialistiga,“ ütleb Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse liige Thea Kaurla.

Parim nõuandekeskus 2011, milleks sai Läänemaa Nõuandekeskus MTÜ, pälvis positiivseid hinnanguid kõigilt, kellelt arvamust küsiti. „Läänemaa nõuandekeskus paistab silma nii hea teabelevi jagamisega, asjaajamise korrektsusega kui ka ühtehoidva kollektiiviga, mille eest hoolitseb edukalt nõuandekeskuse juht Sirje Sultsing,“ ütleb Thea Kaurla.

Eelmine luguEesti on liitumas Rahvusvahelise Põllumajanduse Arengu Fondiga
Järgmine luguEttevõtlus, turundus, arendus ja toote innovatsioon põllumajandusettevõttes