Seeder: ootame Riigikogult avaldust Eesti põllumeeste toetuseks

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder tegi täna koalitsiooni eestseisusele ettepaneku paluda Riigikogult avaldust põllumajanduse otsetoetuste võimalikult kiire võrdsustamise toetuseks.

„Eesti on üles näidanud solidaarsust ja andnud oma panuse Euroopa võlakriisi lahendamisse ning meil on  õigus oodata võrdset kohtlemist ka põllumajanduse otsetoetuste võimalikult kiire võrdsustamise osas,“ ütles minister Helir-Valdor Seeder. „Riigikogu avaldus annaks jõulise signaali nii Euroopa Liidule kui ka siinsetele põllumeestele, maapiirkondade elanikele ja Eesti põllumajandussektorile laiemalt, et põllumajandust nähakse Eesti majanduse olulise osana.“

Põllumajandusministri sõnul on tugeval põllumajandussektoril ja toidutööstusel oluline roll toetamaks maapiirkondade arengut. „Põllumajandusel on märkimisväärne potentsiaal lisaks oma siseturu varustamisele toiduainetega ka eksporttoodete tootmisel ja tarnimisel välisturgudele. Arvestades Eesti põllumajandussektori ja toidutööstuse traditsioone ja olulisust, on vajalik, et Riigikogu teeb avalduse Eesti põllumeeste toetuseks,“ lisas põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Ühise põllumajanduspoliitika tuleviku keskseks küsimuseks on otsetoetuste reformimine ning võrdsete konkurentsitingimuste loomine kogu EL-i siseturul.

Eelmine luguBaltimaade põllumajandusministrid täpsustavad koostööd
Järgmine luguAP 2012: Kodumaist kurgikasvatust juhib Raivo Külasepp