AP 2012: Kodumaist kurgikasvatust juhib Raivo Külasepp

Kodumaist kurgikasvatust juhib Raivo KülaseppLuunja kurk on meie poelettidel alati müügil. Suuresti on selle eduloo taga Grüne Fee Eesti ASi tegevjuhi Raivo Küla-sepa oskuslik töö. Grüne Fee Eesti laiub Tartu külje all Eesti suurimal katmikalal. Aasta ringi köetavaid kasvuhooneid on ligi 6 ha. Kasvatatakse mitu tuhat tonni värsket kurki ja mitukümmend liiki salateid ning maitserohelist. Luunja ettevõte pakub rohelist värskust aasta läbi.

Esimesena Baltikumis võttis Grüne Fee Eesti kasutusele uudse lisavalgustusega tehnoloogia, mis võimaldab toota kogu aasta. Kasvuhoonetes hävitavad kahjureid kemikaalide asemel röövputukad. Kogu tootmine on automatiseeritud nii, et taimedel oleks kasvuks ideaalsed tingimused. Reguleeritakse filigraanselt temperatuuri ning doseeritakse milligrammi täpsusega toitaineid.
Edasi loe Maalehest..

KANDIDAAT RAIVO KÜLASEPP
Grüne Fee Eesti AS

– Luunja vald, Tartumaa.

– Aiandus: värske kurgi, salatite ja maitserohelise kasvatus.

– Aastas toodetakse värsket kurki 2500 t, salateid ja maitserohelist 8,55 mln tk.

– Kasvuhooneid ligi 6 ha.

– Maad omandis 22,4 ha.

– Tootmine automatiseeritud, uudne tehnoloogia, bioloogiline kahjuritõrje.

– Elektri ja soojuse koostootmine oma katlamajas. Soojusenergia tootmisel tekkiv süsihappegaas kasutatakse kasvuhoonetes fotosünteesiks, vabaneb hapnik.

– 100 palgatöötajat.

KOMMENTAAR

RAIMOND STRASTIN
Eesti Aiandusliidu tegevjuht

Raivo Külasepp on väga tasakaalukas, abivalmis ja ratsionaalne inimene. Ta on aastaid hingega Eesti aianduses tegutsenud. Temata poleks Grüne Fee kindlasti see, mis ta praegu on.

Grüne Fee Eesti AS on oma valdkonna lipulaev mitte ainult Eestis, vaid kogu Baltikumis, seda nii uudse tehnoloogia poolest kui tootmismahult. Lisaks koduturule on ettevõte ka tugevasti ekspordile orienteeritud. Grüne Fee on Eestis üldse ainuke aasta ringi katmikalal toimetav ettevõte.

Raivo Külasepp on ettevõttesse kõvasti panustanud ja ettevõtet arendanud, samas on ta ka ühiskondlikult aktiivne. Näiteks Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojas on ta nõukogu liikmena hoidnud aiandusküsimusi alati päevakorral ja seisnud oma valdkonna tootjate eest.

Eelmine luguSeeder: ootame Riigikogult avaldust Eesti põllumeeste toetuseks
Järgmine luguEstonian farmers annoyed by EU’s dictate for 7% fallow