Riia messil pakuvad eestlased peamiselt mahetoodangut

8. septembrini toimub Läti pealinnas Riias rahvusvaheline toidu-, tehnoloogia – ja pakendimess Rigafood 2012. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) korraldab messil Eesti tootjate ühisstendi, kus oma tooteid tutvustavad Taarapõllu Talu, DGM Shipping, Pajumäe Talu ja OÜ Mahetark. Eesti 36-ruutmeetrine stend asub hallis 2, (number B26/C29).

Pajumäe talu tutvustab Riga Foodil mahepiimatooteid (kohupiim, jogurtid, kohupiimakreemid, koor, või). Messil loodetakse saada infot ja kontakte Läti ettevõtete kohta, et kaardistada võimalusi oma toodete turustamiseks Lätis.

OÜ Mahetark tutvustab Riia messil jõhvika- ja astelpajumarmelaadi, siirupeid astelpajust, jõhvikast, kuusevõrsetest, astelpajuõli, astelpajuseemneõli. Messilt loodetakse samuti saada kontakte oma kaupade müügiks Lätti ja Leetu.

Taarapõllu talu tutvustab oma puuviljadest ja marjadest valmistatud toodangut. Taarapõllu talu tooted jõuavad Läti turule lähiajal, juba valmistatakse ette lätikeelseid tooteetikette.

DGM Shipping on viimastel aastatel panustanud oma toodangu kvaliteeti, firma mitu toodet kannab Tunnustatud Eesti Maitse kvaliteedimärki. Ka on DGM Shippingu Briis- sarja tooted saanud mitmetelt rahvusvahelistelt messidelt tunnustust. Firma esindaja sõnul müüakse nende tooteid kõikides suuremates kauplusekettides ka Lätis.

Profexpo tutvustab Riia messikülalistele ja osavõtjatele Tallinna Toidumessi võimalusi, kuhu oodatakse nii erialainimesi kui ka lihtsalt Eesti toidust ja toidutööstustest huvitatud inimesi.
Eesti 36-ruutmeetrine stend asub hallis 2, (number B26/C29) ja on kujundatud Eesti toidu visuaalsest identiteedist lähtudes. Kujunduse tegi disainer Marju Liigand, messistendi ehitas Bruster OÜ, messikaubad transportis Riiga Upex OÜ.

 

Info: Marget Viskov, EPKK turundusspetsialist, tel 5919 0778, e-post: marget@epkk.ee.

Eelmine luguEsimese poolaasta piimatoodang viimaste aastate suurim
Järgmine luguMaaleht: Andres Oopkaup: toetused peaksid raha juurde tekitama