Avaleht Koda Maaleht: Andres Oopkaup: toetused peaksid raha juurde tekitama

Maaleht: Andres Oopkaup: toetused peaksid raha juurde tekitama

Otsus, et kõik raha peab tulema turult, tegi põllumeeste elu omal ajal väga raskeks, arvab põllumajandus-kaubanduskoda juhtima valitud Andres Oopkaup. Nüüd maitsevad liberaalse turumajanduse kibedaid vilju aga tarbijad. 

file64923288_9e01659f

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, mida juhite, on mõjukaim ühendus, kes saab põllumajandusministeeriumilt nõuda tootjate huvidega arvestamist. Eelmisel ametikohal ministeeriumi asekantslerina pidite, vastupidi, ministeeriumi seisukohti “kuulikindla vestiga mehena” kaitsma. Kuidas kavatsete uues rollis tegutseda?

See ei ole nii, et istusin teisele poole lauda ja kohe vahetasin välja ka oma seisukohad. Oma arvates olin ka ministeeriumis tootjate huvide eest väljas. Arvan, et ministeerium seisab samuti Eesti tootja eest nagu koda või vähemalt peaks seda tegema. Iseküsimus on, kas seda saab paremini teha. Kui meil on ideid, mida ministeerium saab paremini teha, peame ministeeriumiga need läbi arutama ja sellest läheb kõigil paremaks. Edasi loe Maalehest. 

ANDRES OOPKAUP

■ Lõpetas 1991. aastal Eesti Põllumajanduse Akadeemia mehhaniseerimise erialal.

■ Täiendas teadmisi Eesti Kõrgemas Kommertskoolis, Prantsusmaal Sorbonne’i Ülikoolis, USAs San Francisco Ülikoolis ja Kanadas Dalhousie Ülikoolis.

■ Töötanud Harjumaal, samuti USAs, Inglismaal ja Soome ettevõtetes.

■ Põllumajandusministeeriumi osakonnajuhataja aastast 1994.

■ On täitnud välissuhete asekantsleri, toidu ja kaubanduse asekantsleri ning põllumajandus- ja kaubanduspoliitika asekantsleri ülesandeid.

■ Käesolevast aastast lahkus ministeeriumist ja tegutseb oma perele kuuluvas põllumajandusfirmas.

■ 15. augustil valiti EPKK nõukogu esimeheks.

Eelmine luguRiia messil pakuvad eestlased peamiselt mahetoodangut
Järgmine luguBaltic Agro AS ja Veskimehed OÜ lõpetasid poolte kokkuleppel Werol Tehased (pankrotis) rendilepingu