Presidendi toetus julgustab põllumehi lootma tööjõumurele kiiret lahendust

Fotol: President Kersti Kaljulaid Marjamaa talus

Täna hommikul (3. juunil) külastas Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid Marjamaa talu, väljendades kohtumisel tööjõukriisis maasikakasvatajatele toetust. Põllumehed ootavad aga endiselt valitsuse otsust piiride tööjõule avamiseks, mis nende mured lahendaks.

“Meie president hoolib maaelust ja on põllumeeste murede ja probleemidega hästi kursis,” kõneles Marjamaa talu peretütar ja Eesti Maasikakasvatajate Liidu juht Elke Lillemets.

“Riigipea oli täna väga toetav ning pidas sarnaselt meiega arusaamatuks piiride ühepoolset kinnihoidmist. Me küll lubame tööjõudu riigist välja, soosime ka turismi, aga hädavajalikku tööjõudu sisse ei luba.”

“Meie jaoks on probleem endiselt põletav. Järgmisel nädalal lubab ilmateenistus kuumalainet, mis toob saagi valmimise varasemaks, kui arvestatud, “ lisas Elke Lillemets. “Lootsime, et jaheda kevade tõttu maasikad enne jaanipäeva ei valmi, aga nüüd on selge, et koristamisega tuleb varem peale hakata. Suur meediatähelepanu tõi pisut huvilisi juurde, aga isegi praeguseks end kirja pannud korjajatega jääb meil palju töökäsi puudu.”

“Soovime jätkuvalt, et alates 15. juunist lubataks riiki ka välistööjõudu ning töötajad võiksid meile tulla,” rõhutas Elke Lillemets. “Kohtumisel põllumeestega oli peaminister Jüri Ratas väga mõistev ja lubas probleemiga tegeleda. Tööjõukriisile lahendust toovat otsust meil täna pole, aga loodame, et homne valitsuse istung toob kauaoodatud rõõmusõnumi.”

Lisainfo: Elke Lillemets, juhatuse liige, Eesti Maasikakasvatajate Liit, tel 52 95 936, elke@mkl.ee

Eelmine luguPõllumajanduskoja koroonapäevik
Järgmine luguMida tähendab taimekaitse?