Põllumeeste ühistu KEVILI valis uue nõukogu

KEVILI nõukogu esimehena jätkab Andres Oopkaup. Foto: Meelika Sander-Sõrmus

KEVILI uus seitsmeliikmeline nõukogu tuli 13. aprillil esimest korda Tartus kokku ning valiti nõukogu esimees. Ühehäälselt otsustati, et esimehena jätkab Andres Oopkaup.

Harjumaa põllumees Andres Oopkaup ütleb, et põllumeeste ühistul KEVILI on tekkinud oma kindel koht Eesti turul. „Meie ühine huvi on edendada Eesti ühistulist teraviljatootjate tegevust, parandada ühistu liikmetele pakutavaid teenuseid ning tegevuse kvaliteeti,“ ütleb Oopkaup. 

KEVILI on Eesti suurim teravilja- ja rapsikasvatajate ühistu, kuhu kuulub 159 põllumeest, kelle kasutuses on ca 82 000 ha Eestis haritavast maast. Koos tegutsedes tõuseb tulu ühistu liikmetele ning areneb kogu Eesti põllumajandus.

„Viimasel aastal on kasvanud nii KEVILI ärimahud kui ka liikmete arv, mis näitab ühistulise ärimudeli jätkusuutlikust,“ lisab juhataja Hannes Prits.

23. märtsil määratud uued põllumeeste ühistu KEVILI nõukogu liikmed on Jaak Läänemets, Avo Kons, Heiki Kuusmik, Andres Oopkaup, Tõnis Riisk, Rein Rosenberg ja Aare Mölder, kelle ametiaeg on kolm aastat.

KEVILI on Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja liige olnud selle asutamisest alates 2005. aastal, kuid KEVILI eelkäija Kesk-Eesti Õlikultuuride Ühistu võeti koja liikmes juba veerand sajandit tagasi 24. jaanuaril 1997.

Eelmine lugu18.04.2023 EPKK infopäev „Väiketootjate koostöövõimalused“
Järgmine luguValitsusliikmed ei soostu bioressursi kasutamise piiranguid leevendama