Põllumeeste tippsündmus EPA tuleb taas

foto: Mana Kaasik

Kõik põllu- ja maamajanduse valdkonna ettevõtjad on oodatud osalema Eesti põllumajanduse aastanäitusel EPA2022, mis toob 12. – 13. oktoobrini 2022 kaheks päevaks Tartusse Eesti Rahva Muuseumi sise- ja välispindadele sektori tipptegijad.

Miks osaleda? EPA2022 on neljandat korda Eesti Rahva Muuseumi inspireerivas ja kvaliteetses keskkonnas toimuv maamajandusnäitus, mis ühendab endas ärikülastajale suunatud B2B messi, mitu konverentsi ja mitmekesise seminariprogrammi. Aastanäitus toob kokku Eesti maamajandussektori otsustajad ning põllu- ja metsameeste kõige olulisemad koostööpartnerid. EPA2022 on hea võimalus maamajandusettevõtjatele teha kokkuvõtteid lõppevast aastast ja sõlmida äripartneritega kokkuleppeid uueks hooajaks.

Näituse keskmes on ettevõtja ja tema vajadused – see on ettevõtjatele suunatud sündmus, mis pakub valdkonna professionaalidele platvormi omavahelisteks kohtumisteks ja mõttevahetusteks. EPA korraldusmeeskonnas on Eesti juhtivad maamajandusettevõtjad. Selle suursündmuse loovad sektoris tegutsevad ettevõtjad ise vastavalt oma vajadustele ja ootustele.

Eksponentidest on kohal osalejaid maamajandusega seotud erinevatest valdkondadest: põllumajandus, toidutööstus, metsandus, söödad ja söödalisandid, väetised ja taimekaitse, digitehnoloogiad, põllumajandustehnika ja -masinad, loomakasvatustehnoloogia, veterinaaria, bioenergeetika, aiandus, finantseerimine jne. Osalevatel ettevõtetel on kahe päeva jooksul võimalik nii messil kui seminariprogrammis tutvustada külastajatele maamajanduse trende, uuendusi ning innovaatilisi tehnoloogiaid, mis aitavad ettevõtetel paremini majandada ja leida lahendusi igapäevastele väljakutsetele.

Suurepärane tagasiside. Esimesed kolm aastanäitust on igal aastal kokku toonud 2000-3000 põllumajandussektori inimest, näitusel on olnud esindatud 80-100  ettevõtet, toimunud on erinevad valdkonna konverentsid ja seminarid. Vaatamata sellele, et koroonapiirangud muutsid 2020. ja 2021. aastal messide korraldamise väga keeruliseks ja enamus suursündmusi jäi ära, siis teine ja kolmas aastanäitus erinevate takistuste kiuste siiski toimusid. Epidemioloogilisest olukorrast ja külastajate arvule seatud piirangutest tulenevalt jäi messide külastatavus küll alla esimesele messiaastale, kuid näitusel osales siiski pea 2000 inimest.

Enamik tagasisidet andnud eksponentidest on messide toimumist pidanud ka koroonapandeemia tingimustes oluliseks ning on andnud kolmele esimesele aastanäitusele hea või väga hea hinnangu. Osalejad hindasid messi head korraldust, asjalikku õhkkonda ning ERMi kaasaegset keskkonda. Samuti meeldis ettevõtjatele, et mess on fokusseeritud ärikülastajale ning külastajate hulgas on olnud eelkõige põllumajandusettevõtete juhid ja otsustajad. Ka messi külastajad peavad sügisest messi väga oluliseks ning väga kõrge hinnangu on saanud aastanäituse formaat.

Kuhjaga uusi teadmisi. Erialakülastajatele suunatud aastanäituse oluliseks osaks on sisukas seminariprogramm, mille raames on ka tänavu kavas arvukalt seminare ja neli konverentsi.

Väärtustamaks põllumajandussektori sisest koostööd on Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja liikmetele aastanäitusel osalemine taaskord tavahinnast 30% soodsam! Messil osalemiseks vajaliku info ja registreerimisvormi leiab www.epamess.ee.

Väljavõte:
Eesti Rahva Muuseumis saavad kohe pärast põllutööde lõppu kokku Eesti põllumajandussektori otsustajad ja maaettevõtjate kõige olulisemad koostööpartnerid. Kahe päeva jooksul tutvustatakse põllumajanduse trende ja innovaatilisi tehnoloogiaid.

Kohtumiseni Eesti Põllumajanduse Aastanäitusel EPA2022! Tule ja saa osa põllumeeste oma suursündmusest!

Eelmine luguTeadusuuringud: puurivaba pidamisviis ei taga munakanade heaolu tõusu
Järgmine luguSivar Irval: Maaettevõtjad peavad muutuste keerises kokku hoidma