Põllumajandussektor kogunes Tartusse – EPA 2023 avatud!

Nagu eelmisel aastal nii ka tänavu on tehnika väljapanek muljetavaldav. EPA 2022 meenutus. Foto: Ove Maidla

Eesti Põllumajanduse Aastanäitus (EPA) avati täna Tartus. „Vaieldamatult on tegu põllumajandussektori aastasündmusega ja vaadates rohkearvulist eksponentide hulka ei kahtle keegi, et iga-sügisene kohtumine Tartus on kasvanud juba traditsiooniks,“ sõnas EPA 2023 avakõnes Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu esimees Sivar Irval.

EPA mess toimub seekord juba viiendat aastat ja üle poolte eksponentide on olnud kohal kõik viis aastat. „Sügis ongi kõige õigem aeg selliseks suursündmuseks. Saak on koristatud ja paras aeg on jagada tänavu aastaseid kogemusi ning seada uusi eesmärke järgnevaks perioodiks. Miks ka mitte sõlmida uusi kokkuleppeid või leida koostööpartnereid – selleks on EPA formaat kõigiti sobiv,“ lausus Irval. „Siin on esindatud nii tehnika müüjad, looma- ja taimekasvatuse eksperdid, kelle laialdased kogemused aitavad sektoris tegutsevatel ettevõtetel teha paremaid ja tasakaalustatud otsuseid. Lisaks saavad sõna ülikoolides töötavad teadlased, kelle nõuanded on olnud hindamatud selle suve keeruliste ilmastikuoludega toimetulekuks,“ lisas ta.

„Messi avades tunnen ühest küljest siirast rõõmu hästi toimivast valdkonda ühendavast sündmusest, mida meil on rõõm olnud korraldada juba ühe väikese juubeli jagu. Teisalt aga tahan tunnustada neid ettevõtteid, kes on meisse uskunud ja olnud meiega kõik need aastad. Nad ei ole ennast lasknud heidutada Covidi-kriisiaastatest ega eelmise aasta majanduskataklüsmidest,“ kiitis Irval sektori ühtsust. „Kindlasti kuuluvad tänusõnad ka koja töötajatele, kelle väiksearvuline kollektiiv on suutnud ka tänavu korraldada suursündmuse, kus põllumajandus ettevõtted on oodatud osalema ning kogemusi vahetama.“

EPA 2023 raames korraldatakse ERM´i ruumides kahe päeva jooksul rohkem kui 35 seminari, neli valdkonna konverentsi ja messistuudio, mille teemasid kannab üle messi ametlik meediapartner Maaleht. EPA 2023 mess kestab 11.-12. oktoobrini.

Rohkem infot: EPA2023 | Eesti põllumajanduse aastanäitus 2023 (epamess.ee) 

Eelmine luguKäimas on registreerimine EPA2022 seminaridele
Järgmine luguEPA2022 messipakkumine koja uutele liikmetele