Põllumajandusminister Seeder tutvustab Läti ministrile Eesti piimanduse strateegiat

Täna kohtus põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder Eesti Piimandusmuuseumis oma Läti kolleegi Laimdota Straujumaga ja tutvustas talle Eesti piimanduse strateegiat aastateks 2012–2020 ning selle väljatöötamisest.

„Eesti ja Läti jaoks on piimandus väga oluline valdkond ning Euroopa Liidu järgmine finantsperiood annab piimakvootide ärakaotamisega meile uued võimalused sektori arendamiseks,“ ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. „Meil on hea meel, et saame ministeeriumi ja sektori esindajate koostöös valminud strateegiaga naaberriigile Lätile eeskujuks olla.“

Eesti uus, käesoleva aasta aprillis valminud piimandusstrateegia seab eesmärgiks suurendada nii piimatootmist ja -töötlemist kui seeläbi ka kõrge lisandväärtustega piimatoodete eksporti.

„Eesti piim on väga kvaliteetne ja juba praegu toodame me piima ligi 60% rohkem, kui ise tarbime,” ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. „Me soovime tulevikus veelgi suurendada just kõrge lisandväärtusega piimatoodete, nagu näiteks juustude, jogurtite ja jäätiste ning hapupiimatoodete eksporti.”

Eestis toodeti eelmisel aastal piima ligikaudu 695 tuhat tonni ja see tootmisnumber on püsinud stabiilsena alates 2009. aastast. Põllumajandussaadused moodustavad 8,4% kogu Eesti kaupade ekspordist. Piimatooted eraldi moodustavad ligi 17% kogu põllumajandussaaduste ekspordist. Eesti ekspordib piimatooteid peamiselt Venemaale, Soome, Saksamaale, Lätti ja Leetu.

Eesti ja Läti põllumajandusministrid kohtusid kahe riigi piimaliitude eestvedamisel.

Eelmine luguSeeder: küsime Euroopa Komisjonilt üleliigse laovaru tasu tagastamist
Järgmine luguEstonian and Latvian ministers of agriculture discussed milk strategy