Põllumajanduskoda kutsub põllumajandusspetsialiste kutsetunnistust taotlema

Foto: shutterstock.com

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda korraldab taaskord kutseeksamid, mille käigus saavad lisaks koolilõpetajatele kutsetunnistust taotleda ka põllumajandussektori spetsialistid. Koostöös Järvamaa Kutsehariduskeskuse ja Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooliga korraldatakse juunis üheksa erinevat kutseeksamit loomakasvatuse ja taimekasvatuse valdkonnas. Eksamil osalemiseks vajalikud dokumendid palume esitada 24. maiks.

„Põllumajanduskoda hindab kõrgelt koostööd Eesti põllumajandusvaldkonnas kutseharidust pakkuvate koolidega valdkonna ettevõtetele vajaliku järelkasvu kindlustamisel. Põllumajandusettevõtetes on käimas põlvkondade vahetus, mistõttu vajab sektor väga oskustöötajate näol täiendust. Ootame lisaks koolilõpetajatele kõiki põllumajandusspetsialiste ja huvilisi kutseeksameid sooritama, et saada ametlik tunnustus oma kutsealasele kompetentsusele,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

Kutseeksamid Järvamaa Kutsehariduskeskuse Särevere õppekohas toimuvad alljärgnevalt:

  • Lamba- ja kitsekasvataja, tase 4 eksam 03. juunil;
  • Taimekasvataja, tase 4 eksam 08. juunil;
  • Veisekasvataja, tase 4 eksam 08. juunil;
  • Linnukasvataja, tase 4 eksam 08. juunil;
  • Veisekasvatustöötaja, tase 3 eksam 08. juunil;
  • Hobuhooldaja, tase 4 eksam 08. ja 09. juunil.

Kutseeksamid Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis toimuvad alljärgnevalt:

  • Taimekasvatustootja, tase 5 eksam ja äriplaani kaitsmine 10. ja 11. juunil;
  • Veisekasvatustootja, tase 5 eksam ja äriplaanide kaitsmine 10. ja 11. juunil;
  • Lamba- ja kitsekasvatustootja, tase 5 eksam ja äriplaanide kaitsmine 10. juunil;

Täpsema informatsiooni eksamite ja kutsete kohta leiab Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja kodulehelt SIIT.

Kutsesüsteem on osa Eesti kvalifikatsioonisüsteemist, mis seob haridussüsteemi tööturuga ja aitab kaasa elukestvale õppele ning tööalase kompetentsuse arendamisele, hindamisele, tunnustamisele ja võrdlemisele. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda kuulutati vastavalt Toiduainetööstuse ja Põllumajanduse Kutsenõukogu 13. novembri 2017 koosoleku otsusele looma- ja taimekasvatuse, põllumajandustehnika ja veterinaaria kutseala kutse andja avaliku konkursi võitjaks ja omab õigust kutseid välja anda kuni 2022. aastani. Põllumajanduskoda annab välja põllumajandustootja 5. taseme,  põllumajandustöötaja 3. ja  4. taseme ning loomaarsti abilise, hobuhooldaja ja kalakasvataja 4. taseme kutsetunnistusi. Lisainfo kutseandmise kohta: https://epkk.ee/kutse-andmine/.

 

Eelmine luguVallo Seera: iga kasvataja ülesanne on tegeleda aretustööga
Järgmine luguOodatakse osalejaid Avatud Toidutööstuste Nädalale 2021