Põllumajanduskoda kutsub liituma Eesti esimese kindlustusühistuga

Täna, 30. jaanuaril algusega kell 10.30 toimub Tallinnas Eesti Jahimeeste Seltsi majas (Kuristiku 7) taasiseseisvunud Eesti esimese kindlustusühistu ÜKS pressikonverents, kus asutajaliikmed annavad ülevaate kindlustusühistu saamisloost ning tutvustavad tulevikuplaane. Pressikonverentsil kuulutatakse ametlikult alanuks ka kindlustusühistu osakapitali kogumise periood.

„Kutsume kõiki põllumehi ja maamajandusettevõtjaid kindlustusühistuga liituma ning soovime uuele kindlustusühistule tuult tiibadesse. Praegu on Eesti inimestel ja ettevõtetel küll võimalus tarbida enamasti väliskapitalil põhinevate kindlustusühingute teenuseid, kuid nüüd tekib kõikidel võimalus kuuluda kindlustusühistu omanikeringi,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees ja kindlustusühistu ÜKS nõukogu liige Roomet Sõrmus.

Kindlustusühistu peaeesmärgiks on liikmetele õiglase hinnaga vajalike kindlustusteenuste osutamine. „Tulundusühistu on ettevõtlusvormina põllumajanduses üsna laialt levinud. Kindlustusühistu eripäraks on asjaolu, et kõik ühistu liikmed on võrdselt ühe häälega ka ühistu omanikud. Kindlustusühistu liikmetena saavad põllumehed kaasa rääkida ühingu arendustegevuses ja teenuste portfelli kujundamisel – riskijuhtimine on põllumajanduses üha olulisem,“ lisas Sõrmus.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda otsustas kindlustusühistu asutamises osaleda 2019. aasta 5. septembri nõukogu otsusega. Põllumajanduskoda on olnud kaasatud ühistu asutamistegevusse juba möödunud aasta algusest. Tänaseks on kindlustusühistu äriregistris registreeritud ja alanud on avalik osamaksete kogumine. Sellesse protsessi on oodatud panustama nii era- kui ka juriidilised isikud. Kindlustusühistuga saab liituda kodulehel www.eky.ee 

Eesti Kindlustusühistu ÜKS asutajaliikmeteks on Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, Eesti Omanike Keskliit, Eesti Korteriühistute Liit, Eestimaa Talupidajate Keskliit, Tartu Hoiu-Laenuühistu, Eesti Jahimeeste Selts, Eesti Aiandusliit, Eesti Akordioniliit, lisaks kaks ettevõtet ning 13 eraisikut.

Pressikonverentsil saavad sõna ka Eesti Jahimeeste Seltsi president Margus Puust, Eesti Omanike Keskliidu juhatuse esimees Priidu Pärna, Eesti Kindlustusühistu ÜKS nõukogu liige Kait Liinev ja juhatuse liige Tarmo Lääne. 

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda on loodud 1996. aastal. Koda on Eesti suurim maamajanduse valdkonna ettevõtjate esindusorganisatsioon, koondades põllumajandustootjaid, toiduainetööstusi, mitmesuguseid sektori sidusettevõtteid ja metsaühistuid. Koja eesmärk on soodsa ettevõtluskeskkonna kujundamine Eesti põllumajandustootjate, põllumajandussaaduste töötlejate, metsa- ja maamajandusettevõtjate stabiilseks arenguks, samuti nende valdkondade ettevõtjate horisontaalse ja vertikaalse koostöö ning ühistegevuse arendamine. 

Ajakirjanikud, olete oodatud seda ajaloolist sündmust kajastama! 

Lisainfo: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus, tel 5205857, e-post: roomet.sormus@epkk.ee

Eelmine luguPõllumajanduse ja maaelu eelinfo 5. nädal
Järgmine luguEPKK toetab sinise kütuse ostuõiguse registri loomist