Põllumajanduskoda kutsub Eesti toidutootjaid pääsukesemärki taotlema

Hea ettevõtja!

Kutsume Teie ettevõtet taotlema oma toodetele päritolu- ja kvaliteedimärki Tunnustatud Eesti Maitse (Pääsukesemärk).

Pääsukesemärki kandev toode on hinnatud kvaliteetne kodumaisest põhitoorainest Eestis valmistatud toode.

Pääsukesemärki ja seda kandvaid tooteid tutvustab Põllumajanduskoda oma kodulehel, Facebooki lehel ja erinevatel üritustel ning Eesti toidumessidel.

Pääsukesemärk on Teie toodetele tõhus turundustugi ja aitab toodetel tarbijatele paremini silma paista. Tootes kasutatud kodumaise tooraine esiletõstmine on viimasel ajal muutunud tarbijate jaoks üha olulisemaks, mistõttu pakub Pääsukesemärk ainulaadse võimaluse selle rõhutamiseks.

Maaeluministeeriumi tellitud Eesti Konjunktuuriinstituudi uuringu “Eesti elanike toidukaupade ostueelistused ja hoiakud 2018” kohaselt on Pääsukesemärk Eesti kõige tuntum toidumärgis. Kantar EMORi 2018. aasta uuringu järgi on Pääsukesemärgi tuntus kasvanud 91 protsendini.

Taotluse esitamine

Tootele pääsukesemärgi kasutamisõiguse saamiseks palun esitage Põllumajanduskojale (e-post: evi@epkk.ee) taotlus hiljemalt 7. novembriks 2019. a.

ESITA TAOTLUS SIIN >>

Iga toote jaoks tuleb täita eraldi avaldus. Vajadusel võite kasutada ka kirjale lisatud avalduse ja tootekirjelduse vormi.

EPKK kontrollib esitatud dokumentide vastavust ning viib läbi sensoorse vastavushindamise. Sügisene vastavushindamine toimub novembri teisel poolel.

Tooteid hindavad pimetestil toidukvaliteedi tunnustatud eksperdid järgmistes tootegruppides: aedviljatooted, kastmed, mesi, hoidised, valmistoidud, imiku- ja väikelaste toit, taimeteed, mittealkohoolsed joogid; alkohoolsed joogid; kalatooted; lihatooted ja munad; piimatooted; pagari- ja kondiitritooted, teraviljatooted.

Ühe toote hindamine maksab 15 eurot (lisandub käibemaks). Hindamisel positiivse tulemuse ja märgi kandmise õiguse saanud toodete eest tuleb maksta aastast litsentsitasu vastavalt kehtivale hinnakirjale. Kuni 200 000-eurose müügikäibega mikroettevõtetele pakume 50% hinnasoodustust litsentsitasust, et võimaldada ka väiksema käibega ettevõtetele märkide taotlemist.

Pärast toodete testimist teavitame Teid hindamise tulemustest, usume, et ka see on tänuväärt tagasiside tootmise korraldamisel. Juhul, kui toode juba kannab märki ja vastab jätkuvalt kõikidele esitatud tingimustele, saab litsentsi igal aastal pikendada.

Ootame Teie ettevõtet oma toodetele Pääsukesemärki taotlema!

 

Lisainfo:
Evi Randpere
EPKK kvaliteedijuht
tel 600 9349
e-post: evi@epkk.ee

Lisad

Tingimused ja kord Pääsukesemärgi taotlemise tingimused ja kord
EPKK kvaliteedimärkide hinnakiri 2019
Avaldus TEM-pääsukesemärk 2019
Tootekirjeldus TEM avalduse juurde 2019
Toidumärgiste tuntus 2018

 

Eelmine lugu16 Eesti toidutööstust tutvustab oma tooteid saja-aastasel ANUGA toidumessil Kölnis
Järgmine luguPõllumajanduse ja maaelu eelinfo 41. nädal