Põllumajandus-Kaubanduskoda kutsub Tallinna Toidumessil piimabaari

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda avas täna Tallinnas Eesti Näitustel toimuval toidumessil piimabaari „Piim – päeva pärl!“, kus messikülastajatele pakutakse degusteerimiseks erinevaid piimatooteid. Toidumessi külastajatel on kolme päeva jooksul võimalus anda hinnang erinevatele piimatoodetele ja selgitada pimetestil välja kõige paremad tooted erinevates tootegruppides. Täna on päevateema Edam tüüpi juust, homme kodujuust ja keefir ning messi viimasel päeval kohupiim ja maitsestamata jogurt.

Huvilistele jagatakse ka värskelt valminud retseptikogumikku „Maitsvad koolitoidud piimast“. Põllumajandus-Kaubanduskoja kauaaegne koostööpartner Piimandusmuuseum on igal messipäeval valmistamas ja pakkumas ka sõira, võid ja karaskit.

„Kuigi piim on olnud eestlaste toidulaual alati aukohal, on piimatoodete tarbimine ühe elaniku kohta viimase kümne aastaga kahjuks vähenenud. Piim on siiski tervisliku, mitmekesise ja tasakaalustatud toiduvaliku üks osa ja inimestele sobivaks toiduks kogu eluea jooksul,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda alustas tänavu kolmeaastase, eelkõige lastele ja noortele suunatud piimaprogrammi elluviimisega, mille eesmärk on suurendada taas piimatoodete tarbimist. Programmi raames on avatud ka 28.-30. oktoobrini toimuval Tallinna Toidumessil piimastend. Piimaprogrammi läbiviimist rahastavad Euroopa Komisjon, Maaeluministeerium ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda.

Eelmine luguAjaleht Maa Elu: Kõige raskem on nendel, kes hiljuti laenu võtnud
Järgmine luguCopa-Cogeca Reaction to European Parliaments vote on review of EU air quality policy