Noored loomaarstid pälvisid tunnustuse

Autor: MENU Meedia

6. novembril antakse üle Noore loomaarsti/loomakasvataja stipendium ja preemia, mis on ellu kutsutud produktiivloomadele pühendunud noorte loomaarstide enesetäiendamiseks ja tulevikulootuste õpingute ergutamiseks.

500-eurose stipendiumi pälvib Eesti Maaülikooli loomakasvatuse eriala üliõpilane Anette Matto, kes on juba varasest noorusest näinud oma tulevikuna piimaveise karja arendamist ning võtnud selle ka tulevases karjääris südameasjaks. Stipendiumikomisjoni hindab noore tulevikutalendi sihikindlust ja pühendumist töömahukale valdkonnale.

Noore loomaarsti/loomakasvataja preemia (1200 eurot) laureaadiks osutus praktiseeriv noor loomaarst ning ühtlasi loomakasvataja Anni Viljaste-Seera. Noore praktiku esitas preemiale Eesti Lamba- ja kitsekasvatajate liit, kelle sõnul on Anni Viljaste-Seera olnud töötanud suurtes Eesti lüpsifarmides ja olnud seal tegev just neil aegadel kui on toimunud suured muutused nagu uute lüpsisüsteemide ehitamine. „Üleminek uutele süsteemidele on alati keeruline ja raske ning sellistel hetkedel on väga vastutusrikas olla loomaarst tuhandetele loomadele, et tagada ülioluline hea karjatervis,“ sõnas preemiataotluses liidu tegevjuht Vallo Seera.

Noore loomaarsti/ loomakasvataja fond on Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi Fondi juurde loodud allfond, mis on ellu kutsutud toetamaks loomakasvatuse või veterinaarmeditsiini erialal õppiva üliõpilase õpinguid ning lisaks tunnustada ka juba tööd alustanud noore praktiku tegevusi, kelle tegevus on suunatud produktiivloomadele. Fondi on panustanud sadakond ettevõtet ja eraisikut enam kui 8000 euroga, mis tagab stipendiumite ja preemiate jätkumise ka järgmistel aastatel. Fond on annetusteks avatud kõigile, kes soovivad loomakasvatuse või loomaarsti tulevikutalente toetada.

Lisainfot leiab: www.emu.ee/jtf

Lisainfo: Anu Hellenurme, stipendiumi- ja preemiakomisjoni esimees, fondi algataja, tel: 501 0842, anu@anuait.ee

Eelmine luguValitsuse otsus põllumajandust erakorraliselt toetada annab kindlustunnet
Järgmine luguLõuna-Eesti toidukonverents keskendub eriolukorra õppetundidele