MES valis parimad karjakasvatajad

23. veebruaril 2012 kell 13 antakse Tallinnas, Põllumajandusministeeriumis üle aunimetused parimatele karjakasvatajatele. Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) valis 2011. aasta parimaks lihaveisekarjakasvatajaks Kalmer Visnapuu Piira Talu OÜst ning parimaks piimakarjakasvatajaks Maie Mölderi Tartu Agro ASist.  Põllumajandusministeeriumis toimuval aktusel antakse parimatele üle aukiri ning juba traditsiooniks saanud skulptor Vergo Verniku „Vasikas“.

Parima piimakarjakasvataja väljaselgitamisel arvestatakse piimarasva ja -valgu kogutoodangut aastalehma kohta, somaatiliste rakkude arvu piimas ning samuti lehmade tõuaretust ja näitustel osalemist. Parima lihaveisekarjakasvataja juures hinnatakse karja suurust, puhtatõulisust, samuti söötmis- ja pidamistingimuste nõuetele vastavust ning ka näitustel osalemist.

„Parimate valimine läheb iga aastaga aina raskemaks. Kõik esitatud kandidaadid on ju juba parimad. Aga karjakasvatajaid külastada on alati tore, rääkida nende plaanidest, vaadata loomi. Eks muresid on ka, kuid need ettevõtjad, keda meie külastasime, on küll seda meelt, et asjad liiguvad paremuse poole ja igale probleemile on lahendus. Ehk sellepärast nad ongi parimad,“ räägib MESi juhatuse liige Thea Kaurla.
MES valib parimaid piimakarjakasvatajaid koostöös Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu, Jõudluskontrolli Keskuse, Eesti Maaülikooli Veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi, Põllumajandusministeeriumi ja Veterinaar- ja Toiduametiga. Parim piimakarjakasvataja valiti 12. korda, parim lihaveisekarjakasvataja 6. korda.
Eelmine luguMaaturismi ettevõtjatel on võimalus saada nõu rahvusliku kultuuripärandi kasutamiseks teenuste disainis
Järgmine luguEPKK nõukogu esimehele põllumajandusministeeriumi kuldne teenetemärk