Meeleavaldus Tallinnas

Täna, 12. oktoobril kell 13 kogunesid Eestimaa põllumajandusorganisatsioonide esindajad Tallinna  kesklinna, Euroopa Liidu maja ette Rävala puiesteel, et protestida Euroopa Liidu Ühise põllumajanduspoliitika reformikava vastu, mis täna avalikustati Brüsselis.  Samasugused meeleavaldused põllumajanduse otsetoetuste võrdsustamiseks toimusid ka Riias, Vilniuses ja Brüsselis.

Praegu on Eestis 2009. aasta andmetel kasutuses oleva põllumajandusmaa järgi hektari otsetoetus 115  eurot, Kreekas 390 €/ha ja Hollandis 460 €/ha. Euroopa Liidu 27 liikmesriigi keskmine on aga 270 €/ha. Euroopa Komisjoni Eesti esinduses toimus ka EL ühise põllumajanduspoliitika reformikava tutvustav pressikonverents, millest samuti võtsid osa põllumajandusorganisatsioonide juhid.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seedri sõnul ootab Eesti Euroopa Liidult põllumajandustoetuste kiiremat võrdsustamist, et tagada Eesti põllumeestele Euroopa ühisturul võrdsed konkurentsitingimused.

“Euroopa Komisjoni seatud eesmärk võrdsustada põllumajandustoetused on igati õige, kuid väljapakutav võrdsustamise ajakava ei rahulda meie põllumehi,” ütles Seeder.

Seeder selgitas, et võrdne kohtlemine ja võrdsed konkurentsitingimused on Euroopa Liidu aluspõhimõteteks. “Nende põhimõtete järgimiseks tuleb ka põllumajandustoetused väljapakutavast tempost kiiremini võrdsustada,” lisas minister.

„Eesti peab oma seisukohad jõuliselt välja ütlema ja katsuma leida teiste Euroopa Liidu liikmesriikide hulgas toetajaid, sest üksi jääme nõrgaks ja ei pruugi edu saavutada,” ütles Seeder.

 

Igaljuhul on Seedril hea meel tõdeda, et Eesti põllumajanduspoliitikas valitseb üksmeel valitsuserakondade ja põllumeeste organisatsioonide vahel. Tänased põllumeeste meeleavaldused Brüsselis, Tallinnas, Riias ja Vilniuses näitavad, et Balti riikide valitsused ja põllumehed on oma nõudmistes solidaarsed.

Eelmine luguEPKK-s algas tänavune toiduainete kvaliteedi hindamine
Järgmine luguBalti põllumeeste ühismeeleavaldus tõmbas Brüsselis tähelepanu