Maaelu Edendamise Sihtasutus tunnustab 2010. aasta parimaid karjakasvatajaid

2010. aasta parimaks piimakarjakasvatajaks valiti Avo Samarüütel OÜst Männiku Piim Tartumaalt, 2010. aasta parimaks lihaveisekarjakasvatajaks valiti Margus Keldo Tsura Talu OÜst Valgamaalt.

„Valisime sel aastal parimat piimakarjakasvatajat juba üheteistkümnendat ning parimat lihaveisekarjakasvatajat viiendat korda. Rõõm on tõdeda, et käesolevalgi aastal oli võrdväärselt tublisid kandidaate palju. Kõikide karjakasvatajate tegemistes kajastub rahulolu tehtavaga ning see avaldub tulemustes. Otsuse tegemisel lähtusime karja ja toodangu suurusest, tõuaretusest, heakorrast ja mitmetest muudest teguritest,” selgitas MESi juhatuse liige Thea Kaurla.

Tänukirja ja skulptor Vergo Verniku poolt loodud Vasika annavad parimale piima- ja lihaveisekarjakasvatajale üle põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ja Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatus Põllumajandusministeeriumis toimuval Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud aktusel. Maaelu Edendamise Sihtasutus valib parimat piimakarjakasvatajat 2001. aastast ning parimat lihaveisekarjakasvatajat 2007. aastast. Parim piima- ja lihaveisekarjakasvataja valitakse koostöös Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu, Veterinaar- ja Toiduameti, Jõudluskontrolli Keskuse, Eesti Maaülikooli Veterinaarmeditsiini- ja Loomakasvatusinstituudi, Eesti Põllumeeste Keskliidu, Eestimaa Talupidajate Keskliidu ja Põllumajandusministeeriumiga.
Eelmine luguPõllumajandusministeeriumi tänavused teenetemärkide saajad
Järgmine luguPRIA alustab loomakasvatustoetuste taotluste vastuvõttu