Lihatööstused saavad uue märgisega tuua liharikkamad vorstitooted esile

Lihatööstused saavad alates tänasest võtta kasutusele vabatahtliku lisamärgistuse keeduvorstidele, viineritele ja sardellidele, et tuua esile kõrgema lihasisaldusega tooted. Märgi kasutamiseks peab vorstitootes olema vähemalt 60% liha. „Vorstitoodete pakenditel on info lihasisalduse protsendi kohta olemas praegugi, kuid lisamärgis toob selle tarbija jaoks selgemalt esile,“ ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Lihatööstusel on õigus märki kasutada keeduvorstidel, viineritel ja sardellidel, mille lihasisaldus on vähemalt 60% ja mis ei sisalda lihamassi. „Märgil tuuakse välja iga konkreetse toote lihasisalduse protsent,“ selgitas minister. Märgi kasutamine on lihatööstustele vabatahtlik.

„Rõõmustav on olnud paljude lihatööstuste positiivne tagasiside ja huvi märgi kasutamise vastu. Märgi lai levik teeks tarbijate valikud lihtsamaks,“ märkis Seeder. Ta lisas, et ilmselt võtab märgi jõudmine pakenditele mõned kuud aega, sest pakkematerjale tellitakse tootmises suures koguses ette.

Põllumajandusministeerium töötas lihasisalduse märgi välja ajendatuna viimastel aastatel toimunud aruteludest vorstitoodete lisamärgistuse teemal. Märgi kasutamine on vabatahtlik ja väljatoodud lihasisalduse protsent peab kajastama toote tegelikku lihasisaldust.

Uue märgise näidis: http://goo.gl/8VcDW.

Info lihasisalduse märgi kohta leiab juhendmaterjali “Juhend koostisosa koguse märkimise kohta” täiendatud versioonist, mille saab alla laadida põllumajandusministeeriumiveebilehelt Lisaks juhendi lõpus toodud lihasisalduse märgile on võrreldes seni kehtinud versiooniga tehtud pisimuudatus juhendi punkti 2.8 näites esitatud C-vitamiini koguses, et see oleks vastavuses päevase soovitatava koguse protsendiga.

Eelmine luguPääsukesemärgi tuntus püsib kõrgel tasemel
Järgmine luguTäna õhtul pääsukesemärgiga tooted telesaates Me armastame Eestit!