Kutsume taotlema toidukvaliteedimärke

Kutsume ettevõtteid taotlema oma toodetele kvaliteedimärke Tunnustatud Eesti Maitse (pääsukesemärk) ja Tunnustatud Maitse (ristikumärk). Pääsukesemärk antakse Eestis kodumaisest põhitoorainest valmistatud kvaliteetsele tootele. Ristikumärk antakse kvaliteetsele tootele, mille valmistamiseks kasutatud põhitooraine ei pea olema kodumaine. Märgi taotlemiseks palume esitada avaldus, toote põhjalik kirjeldus (koostisained), füüsikalis-keemiliste ja mikrobioloogiliste laborianalüüside koopiad, pääsukesemärgi taotlemisel ka põhitooraine kodumaist päritolu tõendavad dokumendid.

Hindamisel osalemiseks vajalikud dokumendid palume saata (või tuua) EPKK-sse hiljemalt 7. oktoobriks 2015.

Toiduainete päritolu ja kvaliteedi hindamine toimub oktoobris.

Kvaliteedimärgid on toodetele tõhus turundustugi ja aitavad toodetel tarbijatele paremini silma paista. TSN EMORi kevadel 2015 avaldatud uuringu “Eesti elanike toidukaupade ostueelistused ja hoiakud 2014” kohaselt on EPKK poolt välja antav toote päritolu ja kvaliteeti näitav pääsukesemärk jätkuvalt Eesti kõige tuntum toidumärgis, samuti on tarbijate seas tuntud ja teatud ka ristikumärk. Kodumaiseid tooteid eelistab sisseoste tehes 85% tarbijaid. EMORi poolt 2014. a läbiviidud uuring kinnitab, et tarbijate usaldus märkide vastu püsib kõrge – 9 inimest 10st peab märke usaldusväärseteks. Usaldusväärsust lisab ka järjekindel ekspertide poolt läbiviidav toodete kvaliteedi järelkontroll. Märkide tutvustamiseks tarbijaile korraldame igal aastal teavituskampaania erinevates meediakanalites. Märke kandvaid tooteid reklaamime pidevalt meie kodulehel ja erinevatel üritustel.

Tooteid hindavad toidukvaliteedi tunnustatud eksperdid järgmistes tootegruppides:

1) lihatooted ja munad ; 2) piimatooted; 3) pagari-, kondiitri- ja teraviljatooted; 4) aedviljatooted, hoidised, kastmed, karastusjoogid, mesi, imiku- ja väikelastetooted, taimeteed, valmistoidud; 5) kalatooted; 6) alkohoolsed joogid.

Toote hindamine maksab 15 eurot (lisandub käibemaks). Hindamisel positiivse tulemuse ja märgi kandmise õiguse saanud toodete eest tuleb maksta litsentsi aastatasu vastavalt kehtivale hinnakirjale. Pärast toodete testimist teavitame ettevõtteid hindamise tulemustest, usume, et ka see on tänuväärt tagasiside tootmise korraldamisel. Kuni 9 töötajaga mikroettevõtetele pakume 50% hinnasoodustust litsentsilepingu tasust, et võimaldada ka väiksema käibega ettevõtetele märkide taotlemist.

Tänavu märgikandmise õiguse saanud toode võib seda kanda 31. detsembrini 2016. Juhul, kui toode juba kannab märki ja vastab jätkuvalt kõikidele esitatud tingimustele, saab litsentsi igal aastal pikendada. Lisainfot hindamise ja vajalike dokumentide kohta leiate meie koduleheküljelt www.epkk.ee. Ootame Teie ettevõtet oma toodetele kvaliteedimärke taotlema!

Eelmine luguCopa-Cogeca autasustas parimaid põllumeeste ja mesinike koostöö edendajaid
Järgmine luguPõllumehed arutlevad rahvusvahelisel konverentsil ühistegevuse võimaluste üle