Küsimustik: Ukrainlaste töötamise ja majutamise võimalused põllumajandus- ja toidusektoris

Sõjategevus Ukrainas on käima lükanud migratsioonilaine. Hetkel on teadmata, millises ulatuses mõjutab see Eestit, kuid peame olema valmis suure hulga põgenike vastuvõtmiseks.

Märkimisväärne osa põgenikest on huvitatud kindlasti sisenema tööjõuturule, mille jaoks on neil lühiajaliselt ka õigus. Seoses sellega on valitsus kaardistamas, kui paljudel sektori ettevõtetel on endal soov välistööjõudu rakendada ning olemas ka majutusvõimalused.

Seoses sellega on Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda koos teiste organisatsioonidega koostamas ülevaadet, millised võimalused on põllumajandus- ja toidusektoris Ukraina inimestele töö pakkumiseks ja/või nende majutamiseks.

Palume infot ka majutusvõimaluste kohta, sh ka need kohad, mida on majutuseks rohkem kui enda töötajate jaoks vaja ning mida saab võimaluse korral pakkuda ajutiseks majutuseks ka teistele põgenikele.

Tegu on esialgse kaardistusega, et teada saada, kui palju on võimalik põllumajandus- ja toidusektoris inimesi vastu võtta. Saame aru püstitatud ülesande keerukusest, kuid oleme tänulikud igasuguse abi ning info eest!

Andmeid kogutakse Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Eesti Toiduainetööstuse Liidu, Eestimaa Talupidajate Keskliidu ja Eesti Kalaliidu võrgustike kaudu. Palume ankeedile vastata 2. märtsiks.

Ankeedi vastuste sisestamiseks leiab siit

Eelmine luguRiigikogu võttis vastu seaduse maa korralise hindamise kohta
Järgmine luguSõjategevus toob esile vajaduse välissõltuvuse vähendamiseks investeerida kohalikku põllu- ja ringmajandusse