Hiiu Leht: Hiiumaa poodides müükase lahtist piima

Reedel jõudis OÜ Hiiumaa Agro Ala farmi lahtine piim müüki Hiiumaa tarbijate ühistu poodidesse. Nüüd võib poodi tulla oma pii­mapudeliga või osta kauplusest liitrise keeratava korgiga plastpudeli. Lahtise piima automaadid, kus müüja teile sobiva portsu pudelisse saab mõõta, on nii Käina, Kärdla Keskväljaku kui ka Tormi Konsumis.

Hiiumaa üks suuremaid piimatootjaid OU Hiiumaa Agro saadab vähemalt kaks korda nädalas poodidesse viiekümneliitrise piimanõuga jahutatud piima.

Hiiumaa Agro juhataja Sulev Matto ütles, et piim vil­litakse jahutist otse kraaniga metallist piimanõudesse ja selle kvaliteeti jälgitakse pidevalt.

Lahtise piima säilivusaeg on neli päeva, rasvaprotsent nelja ringis, seega on see rammusam kui poepiim. Muidugi on piim töötlemata, naturaalne ja ka odavam – 0,45 € ehk 7,04 krooni liiter.

Reede lõunast toodi Käina Konsumisse esimesed 50 liitrit piima ja pühapäeva õh­tuks oli see müüdud. Käina Konsumi juhataja Sirje Kuik ütles, et nõudluse suurene­des saab piima ka tihemini tellida. “Kõik sõltub ostjate huvist ja läbimüügist,” kin­nitas ta.

Enamus ostjaid soovis piima koju viia kaupluses müügiloleva valgest plast­massist keeratava korgiga piimapudelis, mis maksab 20 eurosenti. “Seda pudelit saab ka edaspidi kasutada samaks otstarbeks,” märkis juhataja.

Kõige kiiremini tühjenes piimanõu Kärdla Tormi Kon­sumis. Ka Keskväljaku Kon­sumisse oodati esmaspäeval juba kolmandat nõutäit pii­ma. Keskväljaku Konsumi juhataja Alina Kuuse sõnul lepiti esmaspäeval edaspi­diseks kokku piima toomise kellaajad ja kogused.

“Maitsesime ka ise ja meie müüjadki hakkavad talupiima ostma,” kinnitas Kuuse lisades, et neil leidub igas eas piimaostjaid.

Hiiumaa tarbijate ühistu juhataja Agu Kohari sõnul oli lahtise piima müük ühistu poodides juba vana mõte, mille elluviimine aega võt­tis. “Oleme ka varem lahtist piima oma kauplustes turus­tanud. Asi venis sellepärast, et talunikele tundus tülikas analüüse teha ja pabereid täita,” ütles Kohari. “Mul on hea meel, et Sulev Matto võt­tis ette analüüside tegemise ja paberite kordaajamise.”

Hiiumaa veterinaarkes­kuse juhataja Jüri Lauter kinnitas, et Hiiumaa Agro piim on kvaliteetne. “Ei näe põhjust, miks ei võiks seda müüa,” kinnitas Lauter Ala farmi piima vastavust kõigile nõuetele.

Allikas: Hiiu Leht, 11.01.2011

Eelmine luguLihaveisekasvatusest Eestis 2010. aastal
Järgmine luguEesti toit maailma ühel suuremal toidumessil Grüne Woche