Hiina otsib Eestis põllumajanduskontakte

Eestit külastav Hiina põllumajandusministeeriumi delegatsioon eesotsas asepõllumajandusministri Chen Xiaohua’ga otsib kontakte Eesti põllumajandusettevõtetega, et elavdada kahe riigi vahelist kaubanduskoostööd.

„Suurriigina tajub Hiina väga selgelt maailma toiduga varustamise ees seisvad väljakutseid ning otsib seetõttu endale koostööpartnereid üle terve maailma,” rääkis põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. „Eesti ettevõtjatele on see kahtlemata heaks võimaluseks oma ekspordimahtude suurendamisel.”

Täna toimus hotellis Olümpia Hiina delegatsiooni ja Eesti ettevõtjate vaheline ärifoorum, millel osales ka Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja esindaja. Ärifoorumil osalesid mitmete Eesti toidutööstuste esindajad nagu näiteks AS Liviko, AS Salvest, AS Tere, AS Tallegg ja teised, kellel on huvi oma kaupade müügi vastu Hiina turul.

Samuti allkirjastavad Eesti ja Hiina ministrid täna koostöömemorandumi, millega pannakse paika riikide vahelise koostöö edasised suunad.

Lisaks külastavad hiinlased oma visiidi käigus Kadarbiku talu, Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskust, Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistut ja osaühingut Estonia.

Hiina põllumajandusministeeriumi delegatsioon viibib Eestis laupäevani.

 

Eelmine luguTarbijate hinnatundlikkus on mõjutanud toidukaupade ostueelistusi
Järgmine luguPRIAs algab pindalatoetuste taotluste vastuvõtt