Hea Toidu Festivalil Pärnus saab ka piima maitsta

Täna ja homme Pärnus Vallikraavi aasal toimuval Hea Toidu festivalil on suure grillfesti kõrval võimalik liha ja kala kõrvale maitsta ka piima ja piimatooteid. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda avab festivali Mesikäpa Mängumaal piimatelgi “Piim, päeva pärl!”, kus külastajatele pakutaksegi piima ja piimatooteid, töötubades valmistatakse võid, lastealal saavad lapsed aga lehmapreili juhendamisel joonistada ja mängida.

„1. juunil Tallinnas Piimafestivaliga alguse saanud, 2. ja 4. juunil avatud piimafarmide päeva ja Imavere piimapäevaga jätkunud suur üle-eestiline piimanädal saab väärika lõpu Hea Toidu festivalil Pärnus, kus avame taas piimatelgi ja pakume festivali külastajatele piima ja piimatooteid maitsta,“ tutvustas Põllumajandus-Kaubanduskoja toiduvaldkonna juht Evi Randpere koja viimase aja tegemisi piima kui põhitoiduaine tutvustamisel.

Piimatelk Hea Toidu Festivalil on osa kolmeaastasest, eelkõige lastele ja noortele suunatud piimaprogrammist, mille eesmärk on Eestis piima ja piimatoodete tutvustamine ja tarbimise suurendamine. Programmi raames korraldatakse mitmeid avalikkusele suunatud üritusi, nagu osalemine toidumessidel ja –festivalidel, avatud uste päevad piimafarmides, aga samuti ka erinevate piima ja piimatooteid tutvustavate trükiste ning lauamängude valmistamine. Piimaprogrammi läbiviimist rahastavad Euroopa Komisjon, Maaeluministeerium ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda.

Eelmine luguPõllumeeste hinnangul on kriisis sektoritele vaja maksta üleminekutoetusi ja kriisiabi, mitte tegeleda toetuste ümberjagamisega
Järgmine luguPõllumajandus-Kaubanduskoda valis uued nõukogu liikmed