FAO uueks peadirektoriks valiti Jose Graziano Brasiiliast

Maailma Põllumajandus- ja Toiduorganisatsiooni (FAO) uueks peadirektoriks valiti Jose Graziano Brasiiliast.  FAO peadirektori kohale kandideeris kokku kuus inimest. Valituks osutunud Graziano töötab praegu FAO Ladina-Ameerika ja Kariibi mere piirkonna direktorina ja oli ainus kandidaat, kes tuli organisatsiooni seest.

2012. aasta alguses ametisse asuv uus peadirektor lubab tegeleda eelkõige nälja kaotamisega maailmas. Samuti on tema prioriteetideks puhta vee ja kalavarude tagamine, kliimamuutuse ja põllumajanduse seostega tegelemine ning rahvusvaheliste organisatsioonide koostöö tõhustamine.

Selle aasta lõpuni on FAO peadirektoriks Senegalist pärit Jacques Diouf, kelle ametiaeg kestis kokku kaheksateist aastat. Kolmapäeval avab Eesti põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder koos Dioufiga Roomas FAO peakontoris Eesti Skype’i kontaktikeskuse. Eesti esindaja FAO juures Ruve Šanki sõnul on keskuse üheks eesmärgiks tuua Eesti lähemale neile FAO liikmetele, kes pole seni  meie riigist väga teadlikud olnud.

Lisainformatsioon:
Ruve Šank
Eesti esindaja Maailma Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni (FAO) juures
Tel: 52 70 002
e-mail: ruve.schank@mfa.ee

Hindrek Riikoja
Avalike suhete osakond
Tel: 6256 255, 53 030 865
e-mail: hindrek.riikoja@agri.ee

Eelmine luguTalutoidu tootjad peavad vajalikuks koostada kohaliku toidu strateegia
Järgmine luguPõllumajanduslikud liikurmasinad vabastatakse tehnonõuetele vastavuse kontrollist