Euroopa põllumeeste liit Copa valis uue juhatuse

Copa valis järgmiseks kaheks aastaks presidendiks taanlase Martin Merrildi, kelle eesmärkide hulgas on bürokraatia vähendamine, parem hind tootjatele ning rahvusvahelise konkurentsivõime edendamine.

Martin Merrild ütles Copa presiidiumile kõneldes, et tal on au asuda presidendi ametisse ning tema eesmärgiks on tagada organisatsiooni muutumine tugevamaks ja võimsamaks.  Vajame stabiilset EL põllumajanduspoliitikat, mis võimaldab farmerile paindlikkust tootmises, nii et nad tuleksid toime järgmise kümnendi suurima väljakutsega: toiduvajaduse kasv elanikkonna kasvuga maailmas 140 000 uue inimese võrra päevas ning võitlus kliimamuutusega, mis samal ajal ähvardab toidu tootmist. Toidu tootmine maailmas väheneb 17% võrra iga tõusnud temperatuuripügala kohta, mis tekitab ekstreemseid ilmastikunähtusi nagu põud ja üleujutused. Võtmeküsimus on, kuidas toota rohkem vähesemate vahenditega.

“Copa presidendina seisan ka tugeva ekspordistrateegia eest, pääsemaks uutele, eelkõige Aasia turgudele. Jätkan Copa proaktiivset tegevust EL vabakaubanduslepingu läbirääkimistel USA-ga, kuid tagan, et EL kõrged tootmisstandardid saaksid arvesse võetud. Survestan ka EL-Jaapani kaubandusleppe sõlmimise lõpuleviimist,” lisas ta.

Martin Merrild on tegevpõllumees, omades teaduskraadi põllumajandusökonoomikas ja ärijuhtimises. Ta on Taani Toidu- ja Põllumajandusnõukogu president alates 2012. aastast.

Copa presiidium valis traditsiooniliselt ka 6 asepresidenti. Balti riikide koostöö ja ühise jõupingutuse tulemusena jätkab meie huvide kaitsmist Copa asepresidendina Maira Dzelzkalēja Läti Farmerite Parlamendist. Teised asepresidendid on Eddie Downey (Iirimaa Põllumeeste Liit), Roberto Moncalvo (Coldiretti, Itaalia), Henri Brichart (FNSEA, Prantsusmaa), Franz Reisecker (Austria Põllumajanduskoda), Miklós Zsolt Kis (Ungari Põllumajanduskoda).

Eelmine luguSoome kogemus: vabatahtlikud tarneahela kokkulepped ei toimi
Järgmine luguCopa-Cogeca autasustas parimaid põllumeeste ja mesinike koostöö edendajaid