Esimene Eesti Põllumajanduse Aastanäitus EPA2019 tõi Tartusse mitu tuhat maamajandusettevõtjat

Möödunud nädala neljapäeval ja reedel Tartus Eesti Rahva Muuseumis esimest korda toimunud Eesti Põllumajanduse Aastanäitus EPA2019 tõi kokku ca 2700 maamajandussektoris tegutsevat ettevõtjat.

„Esimene EPA läks korda – suur tänu kõikidele osalejatele ja aastanäituse toimumisele kaasaaitajatele! Eesti Rahva Muuseum pakkus mitmele tuhandele põllumajandus- ja maamajandussektoris tegutsevale inimesele head keskkonda omavahelisteks kohtumisteks, teadmiste täiendamiseks ja meelelahutuseks. EPA oli asjalik, sisukas ja meeldiva atmosfääriga põllumajanduse suursündmus,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

Sõrmuse sõnul on põllumajanduskoja jaoks kõige olulisem, et EPA vastaks aastanäitusel osalenute ootustele, kuid korraldajate poolt vaadates suudeti täita ka endale võetud arvulised eesmärgid – kohale tuli ligi 2100 põllumeest ja maamajandusettevõtjat ning üle 600 eksponentide esindaja ning seminaridel esineja.

Kahe päeva jooksul toimus 3 suuremat konverentsi ja 52 seminari, millel oli kokku ligi 1300 osalejat. „Suur tänu kõikidele, kes panustasid seminariprogrammi õnnestumisse! Üldiselt on hea meel, et seminarid võeti külastajate poolt väga hästi vastu ja suutsime osalejatele pakkuda väga mitmekesist seminariprogrammi,“ lisas Sõrmus.

EPA põhjalikumate kokkuvõtete tegemine seisab veel ees, kuid juba esmane tagasiside näitab, et uue, ettevõtjatele suunatud aastanäituse korraldamise idee kandis ja formaat toimis. Osalejate hinnangul oli näituse sihtgrupp hästi määratletud ning sündmus kujunes sektori ettevõtjate jaoks heaks platvormiks omavahelise suhtluse arendamiseks ja uute kontaktide loomiseks. Edaspidi saab sündmust veelgi paremaks lihvida.

EPA raames toimusid mitmed kõrgetasemelised kohtumised – kohal olid Eesti, Läti, Leedu ja Poola põllumajandusministrid ning põllumajanduskoja kutsel Läti, Leedu ja Soome põllumeeste esindajad.

Aastanäitusel olid esindatud sektori juhtivad masina-, kütuse-, väetise-, taimekaitse-, veterinaaria- ja söödafirmad, pangad, erialaorganisatsioonid, autofirmad, toidutootjad ja teised ettevõtted. Seminaridel esinesid Eesti lektoritele lisaks ka asjatundjad Taanist, Leedust, Saksamaalt, Šveitsist, Poolast, Austriast ja Hollandist.

Näituse esimesel päeval toimus ERMis rohkem kui pooletuhande osalejaga lõikuspidu, millel tunnustati parimaid. Aastanäitusel sai näha uhkeid tõuloomi ja moodsaimat tehnikat.

Lisainfo: Roomet Sõrmus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, tel 52 058 57, roomet.sormus@epkk.ee

Valiku EPA2019 fotosid SIIN
(autor Allar Mehik)

Eelmine luguPõllumajanduse ja maaelu eelinfo 45. nädal
Järgmine luguPeaminister tunnustab põllumeeste rolli julgeoleku tagamisel, kuid üleminekutoetuste osas lootust ei andnud