EPKK: Oluline on tagada MESi töö toimimine

Foto: pixabay.com

16. septembril kogunes erakorralisele koosolekule Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) nõukogu ning otsustas teha sihtasutuse senistele juhatuse liikmetele seoses politsei uurimisega ettepaneku peatada juhatuse liikmete volitused.

„Täna toimunud MESi nõukogu erakorralisel koosolekul otsustas nõukogu teha juhatuse liikmetele ettepaneku peatada juhatuse liikmete volitused kuni asjaolude selgumiseni,“ lausus MESi nõukogu esimees Andres Oopkaup. „Selleks, et tagada MES töö toimimine, kinnitas nõukogu ajutiselt juhatuse liikme ametisse senise MESi nõuandeteenistuse juhi Leho Verk.“

„Teenuste osutamine klientidele jätkub ja MESi kaudu rakendatavad meetmed jõuavad maapiirkonna ettevõtjateni plaanitud mahus, loodame töö taastada uuest nädalast“ lisas Andres Oopkaup.

„Maaelu Edendamise Sihtasutusel on väga oluline roll põllumajandus- ja maaettevõtluse stabiilse arengu tagamisel. Tänu MESi toodetele on paljudele maaettevõtjatele tagatud oluliselt parem juurdepääs tegevuseks vajalikele tagatistele ja laenudele. Seetõttu on väga oluline kindlustada sihtasutuse hea toimimine nii praeguses ootamatus olukorras kui pikemas vaates,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

Põllumajanduskoja hinnangul olnud väga oluline senine suund, mille kohaselt on sihtasutuse rolli erinevate finantsinstrumentide, sh laenude pakkumisel suurendatud. „Põllumajandus- ja toidutootmise arengu ning meie ettevõtete rahvusvahelises konkurentsis püsimise eelduseks on põllumajandustoetuste kõrval sama oluline sektori spetsiifikat arvestav põllumajandustootmise krediteerimine. Ka ELi ühises põllumajanduspoliitikas nähakse tulevikus ette, et finantsinstrumentide tähtsus toetuste kõrval kasvab. Sihtasutusel on ÜPP valdkonnas olemas vajalik kompetents, mis on edukaks tegevuseks võtmetähtsusega,“ lisas ta.

Eelmine luguKoja koostööpartneri Erametsaliidu juht vahetub
Järgmine luguUus uuring kinnitab strateegia “Talust taldrikule” tohutuid tagajärgi ELi toidutootmisele