EPKK: Kauplusteketid võiksid olla paindlikumad

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus tõdes täna toimunud Rimi jaekaubanduskonverentsil, et kodumaised tootjad tunnetavad eestimaise tooraine turupositsiooni kahanemist.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmuse sõnul peaksime rohkem väärtustama kodumaisust, sest täna on kodumaine tooraine kaotamas oma kohta. “On selge, et tarbijad on muutunud hinnatundlikumaks, kuid kuskil võiks siiski piir olla, sest vorst, milles on liha asemel vesi, rasv ja nahk on juba liiast,” ütles Roomet Sõrmus. Ta lisas, et täna, kus tarbija otsustab valdavalt hinna järgi, ei peaks odavat hinda poodides nii jõuliselt esile tooma, sest hinnatundlik tarbija leiab selle toote nagunii üles ning ainult hinna kommunikeerimisega kallutame soodsamate toodete poole ka neid, kes saaksid endale oluliselt kvaliteetsemaid tooteid lubada. “Või ongi see meie tulevik, et jooksemegi ainult kollaseid silte mööda,” sõnas Sõrmus.

Roomet Sõrmuse sõnul aitaks Eesti väiketootjat see, kui suured kaubandusketid oleksid väiketootjate suhtes paindlikumad, sest see on ilmselge, et väiketootja ressursid ei võimalda samaväärsel tasemel konkureerida suurtööstustega. “Heaks näiteks kaubandusketi ja talunike koostööst on näiteks kevadel Haabersti Rimis avatud talupood, mis osutus väga populaarseks,” näitlikustas Roomet Sõrmus. Lisaks võiks Roomet Sõrmuse hinnangul Eesti kauplustes rohkem olla panustatud ka kodumaise toodangu esiletõtmisele. “Siinkohal on heaks näiteks kodumaiseid tooteid tähistavad lipumärk ja pääsukesemärk,” ütles Sõrmus.

22. novembril toimus Rotermanni kvartalis Rimi Eesti 15. tegevusaastat tähistav jaekaubanduskonverents “Eesti jaekaubanduse arengud 2012”. Eesti kaubandusmaastiku viimase kahe aastakümne arenguid hõlmava konverentsi raames analüüsiti jaekaubandusturu olukorda talongimajandusest tänaseni.

Eelmine luguPiimabaaris joodi ära 1000 piimakokteili
Järgmine luguToidu märgistamise nõuded muutuvad täpsemaks