Eesti tõuloomad on võitnud Aserbaidžaani farmerite südamed

Breed Expo 2 raames otsitakse veiste sperma ja embrüo ekspordivõimalusi kolmandatesse riikidesse. Foto: EPKK

EPKK ja ETKÜ esindajad koos Soome ja Läti partneritega külastasid suurimat Aserbaidžaani põllumajandus- ja toidumessi Caspian Agro. Samuti tutvuti kohalike piimafarmidega, kuhu on hiljuti Eestit tõuveiseid ostetud. „Kõiki ostetud veiseid peetakse kaasaegsetes suurfarmides kus Eesti veised on hästi kohanenud ja kohalikud farmerid on nende piimatoodanguga väga rahul. See on tunnustuseks meie aretustööle ja noorkarjakasvatusele,“ sõnas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu liige Tanel-Taavi Bulitko.

Bulitko, kes on ühtlasi Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu (ETKÜ) juht ütles, et messil toimusid kohtumised mitmete potentsiaalsete klientidega, kellel on huvi lisaks tõuloomadele ka aretusmaterjali vastu. Kolme riigi koostöös plaanitakse tuleval aastal osaleda messil ühisstendiga.

„Aserbaidžaanis piima napib ja riigi eesmärgiks on loomakasvatussektori tugevdamine mistõttu loomade ostu osaliselt toetatakse. Seega võib näha sealsel turul nõudluse kasvu kõrge kvaliteediga piimakarja järele,“ tõdes Bulitko.

Visiit toimus INTERREG Kesk-Läänemere programmist rahastatava projekti „Breed Expo 2“ raames. Lisaks Aserbaidžaanile on projekti sihtturgudeks ka Usbekistan ja Türgi. Selle aasta lõpus osaletakse Usbekistani suurimal põllumajandusmessil „Agro Expo Uzbekistan“.

Koostöö Aserbaidžaani loomakasvatajatega algas juba 2021 aastal ning kokku on eksporditud 1577 tiinet piimatõugu mullikat ja 101 tiinet lihatõugu mullikat.  Meie tõuveised on välisturgudel nõutud ning potentsiaali ekspordiks on piisavalt.

Eelmine luguPärnu linn otsib Raeküla ja Mai rannaniidule uut hooldajat
Järgmine luguTüril selgus parim noortalunik