Eesti toidutootjad osalevad Balti riikide suurimal toidumessil Riias

Eesti toidutootjad osalevad täna Riias algaval Balti riikide suurimal toidumessil Riga Food 2018. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja poolt korraldatud ühisstendil on esindatud 7 Eesti ettevõtet: Kadarbiku Köögivili OÜ, HeyDay Organic OÜ, Puljong OÜ, Eesti And OÜ, Must Küüslauk OÜ, Dava Foods Estonia AS ja Nõo Lihatööstus AS.

„Tänu geograafilisele lähedusele on Läti meie toidutootjatele Soome järel tähtsuselt teine eksporditurg. Tänavu  esimesel poolaastal moodustas eksport Lätti pea viiendiku meie põllumajandussaaduste ja toidukaupade koguekspordist. Eesti ettevõtted soovivad messil luua uusi kontakte ja edasi arendada olemasolevaid koostöösuhteid,“ selgitas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja toiduvaldkonna juht Evi Randpere.

Juba aastaid Riia messil oma tooteid tutvustanud ettevõttele Kadarbiku Köögivili on Läti üks põhilisi eksporditurgusid. Enamus ettevõtte toodetest on müügil ka Läti turul. Kindel soov on lähiaastatel turuosa seal laiendada ja leida uusi kliente. Tänavu esitletakse messikülastajatele ka uut tootesarja „Naturaalsed jääteed“.

Food Studio/Puljongid OÜ osaleb Riia messil esimest korda. Food Studio Puljongid on messil esindatud innovatiivsete ja naturaalsete käsitööpuljongite ning -kastmetega, mida soovitakse pakkuda ka naaberturule.

Riia messil teist korda osalev Dava Foods Estonia tutvustab messil munavalge-valgujookide seeriat ja tõstab eriliselt esile kaubamärki WhiteProTM (säilitusaineteta munavalge), mis säilib tänu tootmistehnoloogiale avamata pudelis toatemperatuuril 4 kuud. Samuti tutvustab ettevõte Omega3 rasvhapetega rikastatud tervisemunasid ning spetsiaalselt küpsetamiseks mõeldud eriti kollase munakollasega munasid.

Käesoleva aasta esimesel poolel eksporditi Lätti 105,8 miljoni euro väärtuses Eesti päritolu põllumajandussaadusi ja toidukaupu, mida on 14,5% rohkem võrreldes 2017. aasta sama ajaga. Põllumajandussaaduste ja toidukaupade koguekspordist Lätti moodustasid tänavu esimesel poolaastal 19,6% piim ja piimatooted, 25,2% mitmesugused joogid ja alkohol, 6,8% taimsed ja loomsed rasvad ning õlid, 9,4% valmistoidukaubad lihast ja kalast, 8,3% liha ja subproduktid ning 4,4% teravili ja teraviljatooted.

2018. aasta kuue esimese kuuga läks üle poole Eesti põllumajandussaaduste ja toidukaupade koguekspordist kolme naaberriigi turgudele (Läti, Leedu ja Soome = 52%). Statistikaameti andmetel moodustas kaubagruppide KN 1-24 koguekspordist Soome 20,4%, Läti 19,4% ja Leedu 12,2%. Rootsi oli tähtsuselt neljas kaubanduspartner, kuhu eksporditi 5,8% Eesti põllumajandussaaduste ja toidukaupade koguekspordist. Kolmandatest riikidest oli kõige olulisem ekspordi sihtriik 4,5% Venemaa.

Rahvusvaheline toidumess Riga Food 2018 toimub 5.- 8. septembrini. Eesti 49 m2 suurune ühisstend asub hallis 2,  stendi nr on B44/C41. Riga Food toimub tänavu 23. korda, kavaga saab tutvuda: http://www.bt1.lv/bt1/rigafood/?link=10400000.

Lisainfo: EPKK toiduvaldkonna juht Evi Randpere, e-post: evi@epkk.ee, tel 509 7819

 

Eelmine luguAP kandidaadid 2018 Maarika ja Sulev Puusepp ehk Uulu mesinikud võitlevad võltsmee vastu
Järgmine luguAP kandidaat Toomas Remmelkoor: Hiiumaa soistel põldudel oli ka põuaga kõike parasjagu