EESTI TOIDU KUU: Jänku-Juss kutsub kinno toidumultikaid vaatama

Septembris toimuva Eesti toidu kuu raames kutsub multifilmitegelane Jänku-Juss lapsi Tallinnasse Artise kinno toidumultikaid vaatama. Kokku oodatakse multifilmitegelastega kohtuma ja Eesti piima maitsma üle 1000 lapse.

„September on Eesti toidu kuu, seepärast oleme koostöös kinoga Artis pühendanud multifilmiprogrammi kodumaisele toidule. Pühapäeval on kinos avatud ka piimabaar, kus kõigile teada multifilmitegelane Jänku-Juss pakub lastele kodumaiseid piimatooteid,“ rääkis Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus. „Nädala jooksul ootame kodumaise toiduga tutvuma üle 1000 lapse. Eesti toit võiks olla lastele tuttav ja meelepärane juba maast madalast.“

Toidukuu raames on välja kuulutatud lasteaialastele ka joonistusvõistlus „Minu Eesti toit“. Joonistused saab anda Artise kinos Jänku-Jussile isiklikult üle, parimate tööde autoreid autasustatakse Eesti toidu kuu lõpus magusate auhindadega.

„Mudilaste Multilaegas“  toimub Tallinnas Kino Artises 19.-25. septembrini. Juba homme, 20 septembril kell 11.30 on kõikidel huvilistel võimalus TASUTA vaadata toiduteemalist multifilmiprogrammi ja külastada kinos avatud „Piim – päeva pärl“ piimabaari. Vaata täpsemalt: http://www.kino.ee/Event/3471/

21.-25. septembrini saavad toiduteemalisi multifilme vaadata lasteaedade grupid, kes on oma osalemisest eelnevalt teada andnud (vabu kohti enam ei ole).

Üritust korraldavad Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, kino Artis ja Maaeluministeerium.

Toidutootjad kuulutasid septembri Eesti toidu kuuks, et kasvatada kodumaist päritolu toidu populaarsust tarbijate seas. Eesti toidu kuu raames toimub septembris üle Eesti enam kui 30 festivali, laada, näituse, messi ja konverentsi (www.eestitoit.ee) ja kuu juhtmõtteks on „Ma armastan Eesti toitu“.

Eesti toidu kuu programmi leiab www.eestitoit.ee ning Facebooki sündmuse lehel.

Eelmine luguSealihakonservide kokkuostumeedet tuleb rakendada esimesel võimalusel
Järgmine luguMaaettevõtjate ja maaomanike esindusorganisatsioonid toetavad jahiseaduse muudatusettepanekuid