Eesti piimatooted löövad Berliinis laineid

20. jaanuaril oli Berliinis toimuva Rahvusvahelise Rohelise Nädala (Grüne Woche) raames Eesti stendil piimapäev. Eesti Piimaliidu esimees Jaanus Murakas ütles meie piimatööstusi tutvustades, et   Eesti tootjad lähtuvad oma toodete valmistamisel iga päev messistendi tänavusest tunnuslausest Naturlich Estland. „Eesti tootjad on meeldivalt üllatunud Saksa messikülastajate suurest huvist Eesti toodete vastu,“ ütles Jaanus Murakas.

Piimapäeval külastasid Eesti stendi tuhanded messikülastajad ja sajad neist said ka meie piimatooteid degusteerida. Piimapäeval pakuti messikülalistele E-Piima juustusid, Eesti parimat piimatoodet 2013 Valio Forte Speciale, Tere piimatööstuse Helluse sarja jogurteid, Maag Piimatööstuse kohukesi, Saaremaa Piimatööstuse võid ja juustusid, Estover Piimatööstuse Ahja juustu, Lightfoodi hapupiimajooke ja jäätiseid, Breti Farmimeierei tuhajuustu, Saidafarmi valget juustu, Esko talu Saku juustu ja Nopri talu sõira. Eriti üllatas messikülalisi ja pressikonverentsile kogunenud ajakirjanikke fakt, et E-Piima juustud E-Piim Special ja Lepasuitsu Eesti juust kannavad lisaks Eesti kvaliteedimärkidele ka Saksamaal väljaantavaid DLG kvaliteedimärke. Samuti on innovaatiline E-Piima südamejuust esimeste messipäevade jooksul Saksa tarbijate hulgas äratanud suurt huvi.

Eesti Piimaliidu tegevdirektori Tiina Saroni sõnul näidati messikülastajatele 8-minutilist läbilõikefilmi Eesti piimatööstustest, et anda neile ülevaade Eesti piimatööstuste võimalustest ja tootmise kvaliteedist.
Piimapäeva külastasid täna ka Saksa parlamendi Bundestagi fraktsioonide esimehed, kellele anti ülevaade Eesti stendist ja pakuti degusteerimiseks Eesti piimatooteid.
Lisainfo: Tiina Saron, Eesti Piimaliidu tegevdirektor +3725131535
Eelmine luguEesti on tänavuse messi Grüne Woche partnerriik
Järgmine luguRukkikuningas Hans Esimene Grüne Wochel