Eesti Leivaliidu presidendina jätkab Uno Kaldmäe

Täna Viljandis toimunud Eesti Leivaliidu üldkoosolekul tunnustasid liikmed liidu presidendi ja juhatuse tööd ja valisid ühehäälselt teiseks ametiajaks ametisoleva juhatuse jätkama alustatud tegevusi Leivaliidu pikaajalises arenguperspektiivis. Liidu presidendina jätkab Uno Kaldmäe (Lõuna Pagarid AS), juhatuse liikmetena jätkavad Marge Tirgo (Sveba-Dahlen Baltic AS), Kristjan Kongo (Fazer Eesti AS), Anri Treifeldt (Reval Kondiiter OÜ) ja Heiki Hallik (Hallik AS).

Uno Kaldmäe omab pikaajalist kogemust pagari- ja kondiitrivaldkonnas, mistõttu on ta hästi kursis kogu sektori arengute ja probleemidega Eestis. See annab hea võimaluse parandada traditsioonilise rukkileiva tuntust Eestis. Eelmisel aastal sai tänu PRIA turuarendustoetusele suurema kõlapinna oktoobri teisel nädalal peetav üleriigiline leivanädal, mille käigus oli palju uusi tegevusi, samuti teadvustati tarbijaid reklaamiga „Leiba ei asenda“. Sellel aastal on uudiseks leivanädalal väljaantav Leivaaabits ja töövihik lasteaedadele ja algklassi õpilastele, et leivasöömise traditsioone juba lastele juurutada.

Uno Kaldmäe on ka Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu liige.

Eesti Leivaliitu kuulub tänase seisuga 20 ettevõtet, kes on seotud pagari ja kondiitritööstusega. Liikmeettevõtete kogukäive oli aastal 2010 79,7 milj €, mis on Statistikaameti andmetel 61% kogu Eestis toodetud pagari- ja kondiitritoodetest.

Eelmine luguViisteist ettevõtet osalevad nõustamisprogrammis, mille eesmärgiks on arendada rahvuslikul kultuuripärandil põhinevaid maaturismiteenuseid
Järgmine luguRestoranid on huvitatud koostööst väiketootjatega