Eesti künnimeistrid 2014 on Indrek Zilensk ja Jüri Lai

26. ja 27. septembril toimusid Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli õppetalu maadel Eesti künnimeistrivõistlused, kus selgitati välja parimad meisterkündjad, kes lähevad järgmisel aastal Eestit esindama maailmameistrivõistlustele Taanis – tavaatrade meistriklassis saavutas esimese koha Indrek Zilensk ja pöördatrade meistriklassis Jüri Lai.

Künnivõistlusi peeti kokku neljas võistlusklassis: pöördatrade vaba- ja meistrite klass, noorkündjate klass ja meistrite klass tavaatradel. Pöördatrade meistriklassi võitjaks tuli Jüri Lai, tavaatrade meistriklassis Indrek Zilensk, noorkündjate klassis saavutas esimese koha Sander Martins, vabaklassi võistluse pöördatradel võitis Indrek Mägi. Võistlustel osalesid ka noorkündjaid nii Lätist, Leedust, Inglismaalt, Saksamaalt ja Soomest. Väliskündjate arvestuses saavutas esimese koha Ozols Janis (Läti).
Künnimeistrivõistluste ajalugu ulatub 1874. aastasse, regulaarselt on Eestis künnimeistrivõistlusi korraldatud aastast 1965, kuid Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli õppetalu maadel korraldab Eesti Künniselts künnimeistrivõistlusi 2005. aastast ehk üheksandat korda. Igal aastal külastab kaks päeva kestvaid künnimeistrivõistlusi ca 2000 valdkonna spetsialisti, ettevõtjat ja huvilist.
Rohkem informatsiooni ja pilte http://www.eestikynniselts.ee/
Riho Kala
Eesti Künniseltsi juhatuse liige

Eelmine luguAP 2014: Andres Tamm on aretanud Eesti parima piimakarja
Järgmine luguKutsume toidutööstusi taas toidukvaliteedimärke taotlema