Eesti künnimeistrid 2013 on Indrek Zilensk ja Jüri Lai

27. ja 28. septembril toimusid Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli õppetalu maadel Eesti künnimeistrivõistlused, kus selgitati välja parimad meisterkündjad, kes lähevad järgmisel aastal Eestit esindama maailmameistrivõistlustele Prantsusmaal – tavaatrade meistriklassis saavutas esimese koha Indrek Zilensk ja pöördatrade meistriklassis Jüri Lai. Künnivõistlusi peeti kokku neljas võistlusklassis: pöördatrade vaba- ja meistrite klass, noorkündjate klass ja meistrite klass tavaatradel. Pöördatrade meistriklassi võitjaks tuli Jüri Lai , tavaatrade meistriklassis Indrek Zilensk, noorkündjate klassis saavutas esimese koha Tauri Talumees, vabaklassi võistluse pöördatradel võitis Mart Raudsep. Võistlustel osalesid ka noorkündjaid nii Lätist, Leedust, Luksemburgist, Saksamaalt ja Soomest. Väliskündjate arvestuses saavutas esimese koha Roberts Lātcis (Läti).

27. septembril toimus esmakordselt Eesti künnimeistrivõistluste raames ka VIP’ide künnivõistlus, mille võitis näitleja ja Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli vilistlane Tiina Tauraite. Kaks päeva kestva ürituse vältel toimusid lisaks meistrivõistlustele ka erinevad seminarid, õpitoad ja põllutehnika esitlused valdkonna spetsialistidele, samuti ATV sõit, kompleksvõistlused külastajatele, tiigrirada lastele, hobusõit, mürisev auto, teadustelk ja vibulaskmine.

Künnimeistrivõistluste ajalugu ulatub 1874. aastasse, regulaarselt on Eestis künnimeistrivõistlusi korraldatud aastast 1965, kuid Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli õppetalu maadel korraldab Eesti Künniselts künnimeistrivõistlusi 2005. aastast ehk üheksandat korda. Igal aastal külastab kaks päeva kestvaid künnimeistrivõistlusi ca 2000 valdkonna spetsialisti, ettevõtjat ja huvilist.

Rohkem informatsiooni ja pilte www.kynniselts.ee .

Tavaatrade meistriklass:

1. Indrek Zilensk – esindab Kesa Agro OÜ-d

2. Raido Kunila – AS Dotnuvos Projektai.

3. Jorma Unger – Tõlvamäe Agro OÜ

Pöördatrade meistriklass:

1. Jüri Lai – Stokker Agri As

2. Priit Puuorg – Rodnas OÜ

Noorkündjate klass:

1. Tauri Talumees – Olustvere TMK

2. Kermo Viilup – Olustvere TMK

3. Karl Kirst – Olustvere TMK

Vabaklass pöördatradel:

1. Mart Raudsep – Võrumaalt

2. Indrek Mägi – Olustvere õppetalu

3. Rauno Lend – Baltic Agro OÜ, õppinud ka Olustvere TMKs

Väliskündjad:

1. Roberts Lātcis (Läti)

2. Jānis Ozols (Läti)

3. Eitvydas Utakis (Leedu)

Riho Kala
Eesti Künniseltsi juhatuse liige

Eelmine luguAP 2013: Ain Aasa ja Estonia ime
Järgmine luguTäna õhtul pääsukesemärgiga tooted telesaates Me armastame Eestit!