Eesti Kindlustusühistu ÜKS pikendab kapitali kogumise perioodi kolme kuu võrra

Märtsis alanud eriolukord ja seetõttu tekkinud majanduslik ebakindlus on negatiivselt mõjutanud kindlustusühistu osakapitali panustamist. Esialgu kaheks kuuks planeeritud kapitali kogumine on Eesti Kindlustusühistu ÜKS nõukogu otsusega pikendatud kolme kuu võrra – osakapitali sissemakseid saab teha kuni juuni lõpuni. 

Kapitali panustama on oodatud kõik Eestimaa eraisikud ja ettevõtjad, kelle jaoks on oluline rohkem rikkust Eestisse jätta ning saada osa soodsamatest kindlustuslahendustest. Eraisik saab panustada alates 100 eurost ning ettevõte 500 eurost, dividende hakkab ühistu jagama neljandast tegevusaastast. 

Eesti Kindlustusühistu ÜKS juhatuse liige Tarmo Lääne kutsub kaasmaalasi rasketele aegadele vaatamata kindlustusühistu liikmeks astuma. “Praegune eriolukord on meile kõigile näidanud, et saame tõeliselt raskel hetkel loota ainult tublide eestimaalaste ja Eesti ettevõtete peale. Kindlustusühistu eesmärk ongi kaasata võimalikult palju mõttekaaslasi, kellega koos ehitada üles Eesti keskne ja majanduslikult jätkusuutlik kindlustusettevõte ning muuta Eesti veelgi turvalisemaks,” lisas Lääne.

Taasiseseisvunud Eesti esimese kindlustusühistu nimega Eesti Kindlustusühistu ÜKS asutajaliikmeteks on Eesti Omanike Keskliit, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, Eesti Korteriühistute Liit, Eestimaa Talupidajate Keskliit, Tartu Hoiu-Laenuühistu, Eesti Jahimeeste Selts, Eesti Aiandusliit, Eesti Akordioniliit, lisaks kaks ettevõtet ning 13 eraisikut.

Viimati tegutses Eestis kindlustusühistu 80 aastat tagasi ning toona oli kindlustusühistute osakaal Eesti kindlustusturul 40%, sama suur või kõrgem turuosa on kindlustusühistutel ka kõikides Eestist kõrgema elatustasemega Euroopa riikides tänapäeval.

Kogu vajaliku info liikmeks astumise ning kõige muu olulise osas leiab Eesti Kindlustusühistu ÜKS kodulehelt www.eky.ee

 

Eelmine luguAasta põllumeeste pöördumine Eesti Vabariigi presidendi, Riigikogu, Valitsuse ja avalikkuse poole
Järgmine lugu1. aprillist rakendub Euroopa Liidus määrus toidu põhikoostisosa päritolu märkimise kohta