Arvamusfestivalil otsitakse vastust küsimusele, millest on kõige rohkem puudus Eesti põllumajanduspoliitikas?

Laupäeval, 15. augustil algusega kell 12.00 toimub Paides Arvamusfestivalil arutelu Eesti põllumajandust puudutavatel teemadel.

Eesti põllumajandus on hetkel keerulises seisus: kas see on kriis või oleme juba jõudnud katastroofieelsesse seisu? Kas riigil on olemas põllumajandusvaldkondade (nt sealiha- ja piimatootmine) strateegiad ning kavad kriisiolukordades käitumiseks? Sajad töökohad on juba kadunud, kui palju kaob veel? Millised võiksid olla lahendused?  Kas jõuame selleni, et meie endi põllumajandustoodang väheneb mahus, mis muudab meid sõltuvaks EL toidutootjatest või säilitame siiski omamaise põllumajanduse ning suudame toita oma inimesed ja jääda ka põllumajandustoodangu eksportijateks?

Võimalike arenguteede ja valikuvõimaluste üle arutlevad Eesti Maaülikooli professor Rando Värnik, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus, Eestimaa Talupidajate Liidu juhatuse aseesimees Leho Verk. Vestlust juhib konsulent  ja MTÜ Eesti Maaelu Nõuandeteenistuse juhatuse liige Merry Aart.

Arutelu toimub arutelualal “Eesti Rahva erakonna eestuba”. Kutsume kõiki põllumajandusteemadel kaasa mõtlema ja arvamust avaldama!

Loe lähemalt Arvamusfestivali kohta

Eelmine luguAvalik pöördumine Vabariigi Valitsuse poole seoses sigade Aafrika katku tõkestamise abinõudega
Järgmine luguPiimatootjate kohtumisel maaeluministriga tõdeti, et ilma riigi sekkumiseta on Eestis hävimas Euroopa tippu kuuluv piimakari