AP kandidaat 2017 Mihkel Saar kui parim lillekasvataja ekspordib taimi Soome

aianduses-on-vaga-oluline-emotsioon-mida-me-lillede-ilust-saame-teatab-79485844Mihkel Saar rajas koos partneriga kaasaegseima iluaiandusettevõtte Hansaplant ning kasvatab nüüd 180 000 püsilille- ja roosiistikut aastas.

“Lilleäri on mõnes mõttes raske, aga samas väga põnev. Me peame tootjatena igal aastal midagi uut ja huvitavat välja mõtlema, et aiapidajaid uute lilledega köita,” teatab Hansaplanti tootmisjuht Mihkel Saar, kes on aianduses tegutsenud juba üle paarikümne aasta.

1997 asutas ta koos Indrek Naudiga osaühingu Hansaplant, mis on nüüdseks tõusnud tuntuimaks aiandus- ja tootmiskeskuseks. Saar vastutab siin firmas tootmispoole eest, tegeldes püsilille- ja roosiistikute kasvatamisega.

Otse Hansaplanti aianduskeskuse taga on Mihkel Saare puukool, mis laiub paaril hektaril. Siin on tihedas rivis avamaal, kasvumajades ning potistatud kujul kasvamas püsililled ja roosid. 7000 m2 on katmikala, hiljuti kerkinud logistikahallis paikneb konteinerites reas müügiks minev kaup.

20 aastat puukooli

“Eestlased on väga usinad kodukaunistajad. Püüame pakkuda neile võimalikult ilusaid, huvitavaid ja kindlasti kõige kvaliteetsemaid istikuid, millest neil oleks hiljem aias rõõmu aastateks,” räägib Mihkel Saar.

Lisaks püsililledele ja roosidele turustatakse puukooli kaudu oma klientidele ka köögivilja-, maasika- ja maitsetaimi, mida kasvatatakse siinsamas Kiili vallas OÜs Sepalilled.

Kui Mihkel Saar oma firmaga alustas, rajas ta 1997. aasta kevadeks Harjumaale Kiili valda Vaelasse puukooli, kus esialgu kasvatati okaspuid ja lehtpõõsaid, hiljem lõpetati põõsakasvatus ära ning spetsialiseeruti ainult püsilillede ja rooside kasvatamisele eesmärgiga leida turgu Eestis ja raja taga.
Edasi loe Maalehest.

Kandidaat Mihkel Saar
OÜ Hansaplant.
Kiili vald, Harjumaa.
Püsilille- ja roosiistikute kasvatus.
Kaubamärgi “Mihkel Saar puukool” all kasvatatakse 180 000 taime aastas, peamiselt püsililli ja roosiistikuid, sealhulgas kõrrelisi ja kiviktaimla taimi. Püsililli on 300 sorti ja roose 55 sorti.
Maad kasutatakse istikute kasvatamiseks 2 ha, millest 7000 m2 on katmikala.
Automaatsed kastmis- ja väetamissüsteemid, suletud veeringe istikuplatsidel, kaasaegne potistamistehnoloogia.
Toodang turustatakse aianduskeskustes, 25% toodangust eksporditakse Soome.
6 töötajat ja 3–4 hooajatöötajat.

MIS TOOB EDU
Nõudlikkus ja tipptulemustele orienteeritus. Uudne tehnoloogia ettevõttes. Osav turustus ja toodangu eksport.

Kommentaar

Tegija iluaianduses
Mihkel Saar on iluaianduse valdkonnas üks parimaid tegijaid Eestis. OÜ Hansaplanti tootmisjuhina on tal kindlad sihid ja eesmärgid just selles osas, kuidas ja mil viisil oma ettevõtmises tegutseda. Mihklil on väga hea pea matemaatikas – see on ülioluline, et ettevõttes asjad aetud ja üleüldse ettevõtmisest asja saaks.
Mihkel on suutnud luua ettevõtmise, mis küünib Euroopa parimate tasemele. Eesti Aiandusliidu liikmetena oleme koos käinud koolitusreisidel, ja võin öelda, et ta on ka professionaalsel tasemel fotograaf. Tal on väga hea silm ja käsi tabada hetki, mida tasub jäädvustada.

ANNELI AASNA, MESi nõuandeteenistuse aianduse konsulent

Eelmine luguPõllumajandusministrid rääkisid Tallinnas toetuste võrdsustamisest
Järgmine luguLiivimaa Toiduteed tutvustavad infopäevad ettevõtjatele