AP 2017 kandidaat Priit Lulla ehitas ainulaadse vikerforellikasvanduse

forelli-ja-teraviljakasvataja-priit-lulla-tegutseb-korraga-nii-vees-ku-79786974Priit Lulla on Pöide valda rajanud esimese tänapäevase kinnistes ruumides kalakasvanduse, kust aastas jõuab müüki üle 70 tonni vikerforelli.
“Kasvatame vikerforelli vee korduvkasutusega suletud süsteemis, mis sai rajatud 2006. aastal ja nüüd on juba kümnes hooaeg käes,” teatab Priit Lulla.

Oleme Pöide vallas Kanissaare külas. Just siia suurematest keskustest kaugemale on aastatega kerkinud mitu võimsat uusima tehnoloogiaga kalakasvatushoonet Euroopa Kalandusfondi meetmete abiga.

Võimeka organisaatorina on Lullal käsil mitu ettevõtmist korraga: põllumajanduses ja teraviljakasvatuses tegutseb ta Mäe talu PL OÜ omanikuna, kalakasvatuses spetsialisti ja juhatuse liikmena osaühingus AquaMyk ning ühistegevust viib läbi Pöide Maaviljeluse Ühistut juhtides.

“Kalakasvatus on minu põhitöö ja muu on hobi,” selgitab Priit. Lisades, et aega peab jaguma ka pereelu jaoks. Priidu abikaasa Sirje on Lümanda põhikooli õpetaja ning peres kasvab kaks last.

Pereisa kasvatab 80 hektaril teravilja, basseinides kosub müügiküpseks enam kui 70 tonni vikerforelli aastas. Loe edasi Maalehest.

Kandidaat Priit Lulla
AquaMyk OÜ
Pöide vald, Saaremaa
Kalakasvatus suletud ja soojustatud hoonetes
Kaasaegne tehnoloogia, vee korduvkasutuse süsteem
Vikerforellide müük kuni 70 tonni aastas
6 töötajat

MIS TOOB EDU

Hea haridus.Originaalne äriidee.Innustunud tegutsemine oma erialal.
MES-i konsulent Jekaterina Näälik:
Mitmekülgne tegutseja
Priit Lulla on aktiivne põllumees, kes alati osaleb infopäevadel, on teadmishimuline ja aktiivne. Ta osaleb aktiivselt MTÜs Eesti Vesiviljelejate Liit. Pöide Maaviljeluse Ühistus on Priit kõige noorem liige, samas korraldab ta ühistu tegevust.

Ühiselt organiseeritakse teravilja koristust ja müüki, samuti väetiste, seemnete ja taimekaitsevahendite ostu. Priit on ka aktiivne ühiskond­liku elu tegelane. Ta on aastaid olnud vallavalitsuse liige ja praegu vallavolikogu liige.

Tänavu moodustati MTÜ kohaliku ranna hooldamiseks ja arendamiseks. Kodukoha areng on Priidule väga tähtis. Priit väärtustab perekonda ja kodu.

 

Eelmine luguUmbes viiendik põllukultuuride pinnast veel koristamata
Järgmine luguIlmus värske Põllumehe Teataja