Tartumaa põllumees Mait Nõmmsalu, kes juhib ühtaegu mitut firmat, kasvatab nii mahe- kui tavateravilja. Ta loodab, et mahevilja saab tulevikus kohapeal rohkem väärindada.
AS Tatoli peahoone õueala on täis nii uusi kui vanu traktoreid, kombaine ning haakeriistu. “Esindame New Hollandi masinaid, aga võtame tehnikaostjatelt vastu ka vanu traktoreid-kombaine, sest kuhu see põllumees oma vana romu ikka jätab, pakume sedagi müügiks,” teatab AS Tatoli juhatuse esimees Mait Nõmmsalu. “Viimasel ajal ostavad neid soomlased, veavad üle lahe, eestlastel on aga juba nii suured pinnad, et neile on vaja võimsamat tehnikat,” teatab Nõmmsalu. Vähem teatakse aga seda, et Tatoli juhataja on ka ise kõva teraviljakasvataja. Kokku harib ta mitu tuhat hektarit maad ja enam-vähem võrdselt on tal kasvamas nii mahe- kui tavavilja. Mait Nõmmsalu ongi oma sõnul hingelt pigem põllumees. “Ainult kontoris istumine nii väga mulle ei sobi, kui kiired asjad aetud, lähen ikkagi põllule.” Teravilja kasvatab ta nii Tartumaal kui Lääne-Virumaal. EPA agronoomina lõpetanud mees katsetab juba aastaid eri tehnoloogiaid ja uusi masinaid oma põldudel, et saada korralikke saake nii tava- kui mahepõllunduses. Edasi loe Maalehest.
Kandidaat Mait Nõmmsalu
Taimistu OÜ, Hansujüri PÜ, Tammistu Agro OÜ
Luunja vald, Tartumaa.
Teraviljakasvatus, maad haritakse 1000 ha. Nisu, oder, ra ps, talirüps. Teravilja keskmine saagikus 4−5 t/ha, raps 2 t/ha. Enamik rendimaad.
Maheteraviljakasvatus, maad haritakse 1200 ha.
Maid omandis 2000 ha, sellest 1500 ha on Ida-Virumaal rendile antud.
Viljamüük läbi Kevili ja maheviljakasvatajate ühistu Wiru Vili.
Palgatöötajaid tavaviljakasvatuses 3, maheviljakasvatuses 3.
Kaasaegne põllutehnika, kuivatid, viljahoidlad.