AP 2012 Teet Kallakmaa: Metstaguse Agro pääses kännu tagant välja

Metstaguse Agro pääses kännu tagant väljaJärvamaal tegutsev Metstaguse Agro OÜ on paari aastaga suurendanud piimakarja paarisaja lehma võrra ja jõudnud ettevõtmistega kasumisse. Otse Järva-Jaani külje all endistel kolhoosimaadel juhib põllumajandusfirmat neljakümnendates eluaastates Teet Kallakmaa. Tänaseks on ta ettevõtte juhataja ametit pidanud juba paarkümmend aastat. EPAst omal ajal agronoomidiplomi saanud, tuli Kallakmaa noore mehena kodukanti tööle tagasi. 1993. aasta reformide käigus moodustas ta kunagise kolhoosi osakonna baasil koos töötajatega oma firma, mis tegutseb praeguseni. Firmas ongi kõrvuti vanad hooned uutega. Üks uuemaid on 2005. aastal ehitatud moodne vabapidamisega laut 400 lehmale. Sinine hoone paistab üle väljade kaugele ja sellest ongi saanud kogu tootmise süda. Edasi loeMaalehest.

Kandidaat Teet Kallakmaa

Metstaguse Agro OÜ
– Järva-Jaani vald, Järvamaa.
– Piimatootmine. 500 piimalehma, 400 noorlooma.
– Aastalüps 8800 kg lehma kohta.
– 2005. aastal ehitatud vabapidamisega laut 500 lehmale.
– Maad haritakse 1656 ha, sh 1000 ha rendimaad.
– Teravilja- ja rapsikasvatus.
– Keskmine saagikus 4 t/ha, rapsil 3 t/ha.
– 29 töötajat.

Alar Lugu, Pärnumaa Nõuandekeskuse konsulent:
Teet Kallakmaa on väga uuendusmeelne firmajuht. Ise on ta kõrgharidusega agronoom, ent ei karda küsida ka taimekasvatusalast nõu. Olen Metstaguse Agrot nõustanud nii taimekasvatuse kui finantsmajanduse alal. Koos oleme läbi arutanud mitmeid investeeringuplaane ja projekte, sest Teetu huvitab alati ka teiste arvamus.
Metstaguse Agro juhataja on edukas majandaja. Uue lauda ehitas ta ajal, mil paljud tootjad seda teha ei julgenud. Nüüdseks on Metstaguse Agro heale järjele jõudnud, keskmine piimatoodang lehma kohta ja kultuuride saagikus on üle Eesti keskmise.
Lisaks kõigele sellele leiab Teet aega vallavolikogu töös kaasa löömiseks ja aktiivseks sportimiseks nii jooksu-, ratta- kui suusarajal.

Eelmine luguToidutootjate esindajad kohtusid peaminister Ansipiga
Järgmine luguLigi 25 000 eestimaalast avaldas põllumeestele toetust