AP 2011: Nopri Talumeierei hoiab Tsiistre nurgal hinge sees

Nopri Talumeierei hoiab Tsiistre nurgal hinge seesNopri talu peremees Tiit Niilo Võrumaalt rajas Misso valda Kärinä külla talumeierei koos kauplusega ja on aastatega tõusnud tuntud talupiimatoodete müüjaks Eestis. Kes ei tunneks endist riigikogulast Tiit Niilot. Suurematel maarahva üritustel on ta ikka kohal, linastes rõivastes, kaabu peas, naeratus näol ja pakub Tsiistre nurgas valminud toitu — kohupiima, võideid, jogurtit, sõira, juustu ja muid puhtaid talutooteid. Aga selle särava fassaadi taga on uskumatult visa ja sihikindel töö ning armastus oma talu ja Tsiistre nurga vastu, sest seal on tema juured.

Edasi loe Maalehest.

Nopri Talumeierei OÜ
– Misso vald, Võrumaa.
– Piimakarjakasvatus ja piima töötlemine.
– 170 lüpsilehma aastalüpsiga 9200 kg lehma kohta, noorkari 180 looma.
– Maad haritakse 390 ha, sellest omandis 160 ha, metsa 45 ha.
– 2009. a valminud talumeiereis töödeldakse aastas 800 t piima, millest valmib 24 eri toodet: kohupiim, võided, jogurtid, juust.
40% müüakse toorpiimana Valio juustutööstusele.
– Agroturismiteenus.
– Nüüdisaegne põllutehnika.
– 9 palgatöölist talus, 11 meiereis.

OLAVI SÜLLA
Pärnumaa Talupidajate Nõuande­keskuse juhataja
Nopri talu peremees Tiit Niilo on ärgas talumees, kes kogu aeg mõtleb arenemisele. Tal on küll laenukoormus päris suur, aga kes ei riski, see ei suudagi midagi. Ma arvan, et Niilo tuleb oma laenudega toime ja samal ajal suudab ka uusi projekte arendada.
Sel aastal on mul Nopri taluga kokkulepe, et aitan Niilot projektikirjutamisel, kuna ta plaanib rajada uusi tootmishooneid. Olen ka varem Niilot nõustanud, aidanud mõned asjad selgemaks mõelda. Näiteks on tema talupidamine FIEna päris suureks läinud ja nüüd oleks tal vaja seda äriimpeeriumi üksusteks jagada.

Konkurss “Aasta põllumees”
Vähesed piimakarjakasvatajad on suutnud rajada oma meierei. Aastate jooksul on neist osalenud “Aasta põllumehe” konkursil mahepiimatoodete valmistaja Juhan Särgava Harjumaalt, Vello ja Aigar Brett Tartumaalt, Vello Eensalu Harjumaalt, Gunnar Aug Hiiumaalt ja Arvo Veidenberg Viljandimaalt. Tänavusest konkursist võtab osa Tiit Niilo, kes teeb kohupiima, jogurteid, võideid ja juustu Võrumaal Nopri talumeiereis.

Konkursi “Aasta põllumees 2011“ võitja selgub 25. oktoobril Tallinnas Riigikogu konverentsisaalis peetaval konverentsil.

Eelmine luguEesti tootjad messil Riga Food 2011
Järgmine luguEesti ettevõtted Moskva rahvusvahelisel toidumessil