Anu Hellenurme pälvis presidendi kõrge tunnustuse

Anu Hellenurme avamas Lihafoorumit. Foto: EPKK

President Alar Karis annetab vabariigi aastapäeva eel teenetemärgid 148 inimesele. Valgetähe V klassi teenetemärgi sai ettevõtte Anu Ait juhataja ja omanik, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu aseesimees Anu Hellenurme.

Anu Hellenurme pikaajaliseks missiooniks OÜ Anu Ait omaniku ja juhina on olnud kohalike põllumajandussaaduste väärindamine loomasöödana ning põllumajandusloomade heaolu ja tervise eest seismine. Anu Hellenurme on propageerinud antibiootikumivaba loomakasvatust.

Anu Hellenurme on igakülgselt toetanud Eesti Maaülikooli loomakasvatuse õppesuuna arendamist. Ta on aidanud kaasa loomakasvatajate teadmiste taseme tõusule, ülikooli õppekavade ja praktikakorralduse arendamisele. Alates 2004. aastast on Anu Hellenurme poolt juhitav OÜ Anu Ait premeerinud õppe- või uurimisstipendiumiga loomakasvatuse ja veterinaaria õppekavade paljusid üliõpilasi, tema ettevõte toetab Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi Fondi. Alates 2016. aastast on ta olnud Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi Fondi nõukogu liige.

Anu Hellenurme on olnud mitme väga hästi õnnestunud Eesti Maaülikooli vilistlaskokkutuleku eestvedaja ja korraldaja. Anut tunnustati 2012. aastal Eesti Maaülikooli Aasta Vilistlase tiitliga. Praegu on ta ka Eesti Maaülikooli nõukogu liige.

Viimastel aastatel on Anu Hellenurme võtnud rolli olla eeskõnelejaks Eesti toidujulgeoleku teemadel. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu aseesimeheks valiti ta 2016. aastal. Alates 2017. aastast on Anu Hellenurme põllumajandus-kaubanduskoja lihatoimkonna juht, selle tegevuse käigus on ta andnud suure panuse lihatootjate ja loomakasvatajate koostöö arendamisse, mis on tähtis kogu ühiskonnale. 2020. aastal nimetati Anu Eesti Põllumajandusloomade Jõudluskontrolli AS nõukogu liikmeks ja 2021. aasta sügisest juhib ta ka Eesti Tõusigade Aretusühistut.

Anu on ühiskondlikult väga aktiivne ka väljaspool põllumajandussektorit. Ta on olnud Tartu Suusaklubi juhatuse liige, EMÜ vilistlasnõukogu juhatuse liige, Tartu Pauluse Kirikumuusika Seltsi esinaine.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda õnnitleb Anut kogu südamest kõrge tunnustuse puhul! Täname Anut hindamatu panuse eest koja ning maaelu arengusse!

Põllumajanduskoda õnnitleb ka hea koostööpartnerit Kristi Lompi, kellele president annab Valgetähe IV klassi teenetemärgi. Kristi Lomp on aidanud Selveril olla viimastel aastatel Eesti konkurentsivõimeline jaekaubandusettevõte ning toetanud arvukalt erinevaid spordi- ja kultuuriüritusi. Selver on aastaid toetanud ka konkurssi Aasta Põllumees ning Kristi Lomp on osalenud konkursi žürii töös.

Põllumajanduskoda õnnitleb ühtlasi Pärnumaa Talupidajate Liidu juhti Olavy Süllat Valgetähe V klassi teenetemärgi puhul! Olavy on kojale olnud läbi aastate hea koostööpartner ja sektoris tunnustatud konsulent. Koja õnnesoovid lähevead ka Nopri talu perenaisele Vilve Niilole, kelle toel on Nopri Talumeierei piimatooted jõudnud üha suurema tarbijaskonna toidulauale. Valgetähe IV klassi teenetemärgiga tunnustatakse ka Eestimaa Talupidajate Keskliidu nõukogu liiget Ants Aamanit. Palju õnne!

Eelmine luguMaaeluminister: Rohepööret ellu viies tuleb arvestada liikmesriikide eripäraga
Järgmine luguKruuse tõstis Euroopa Komisjoni volinikuga kohtumisel esile mullatervise olulisust ja Eesti oludega arvestamist