Aiandus

Autor: MENU Meedia

MIKS ÕPPIDA AIANDUST?

Põhjus, miks mina läksin Räpina Aianduskooli õppima oli üsna proosaline – mulle tundus, et hakkan päris elust võõrduma. Sellest elust, kus puhub tuul ja paistab päike. Mulle järsku tundus, et ma olen minetamas oskust meid ümbritsevas maailmas hakkama saada. Kujutan ette, et sellel kevadel tundsid sedasama tunnet paljud inimesed. Kui ikka ootamatult harjumuspärane elu kui nipsust katkeb, hakkad mõtlema, mis on tegelikult oluline.

Fotol: Eva Luigas, autor: Hele-Mai Alamaa

Ja nii ongi, et just Räpina Aianduskool võib olla see koht, mis rahu hinge tagasi toob ja annab teadmise, et juhtugu mis tahes, mina saan alati hakkama. Minuga selles koolis just nii juhtus ja selle tulemusena võin vabalt panna maha kartuli, paljundada taimi, kujundada aedu või kaevata läbi lahmaka maad. Ja kui vaja, laon garaaži ette sillutise ja kui ei taha ise seda teha, teeb selle töö ära keegi teine, aga ma oskan tehtu kvaliteeti ise adekvaatselt hinnata.

Räpina Aianduskool võib inimese elus olla üks esimesi koole aga see ei pea jääma tingimata ainsaks kooliks, kus õppida. Tänapäeval ei pea enam nooruses tehtud valikutesse kinni jääma, võid vabalt mitut erinevat ametit õppida ja nii oma elu huvitavaks elada. See, et sinna võib õppima minna nii noor kui ka juba veidi rohkem elukogenud inimene, on ekstra toredaks boonuseks. See kool avas mulle uksi, mille avanemisest ma poleks osanud varem unistadagi. Õnneks jätkus mul julgust nendest ustest sisse minna. 

Eva Luigas, ajakirja Eesti Naine aiandustoimetaja, Räpina Aianduskooli vilistlane


KUS ÕPPIDA AIANDUST?

Räpina Aianduskool  

Räpina Aianduskool loob tingimused asjatundlike, Eesti ja rahvusvahelisel tööturul konkurentsivõimeliste spetsialistide kujunemiseks, lähtudes nutikast ja looduslähedasest eluviisist. Aednikuks sobib inimene, kes armastab taimi ning omab suurt huvi taimemaailma vastu. Kui sul on soov teada, tunda ja osata tegeleda taimedega oled Räpina Aianduskoolis just õiges kohas.

Iga aednikuks õppinu leiab endale hilisemas elus sobiva valdkonna, kas lillekasvatuses, köögiviljanduses, puuviljanduses või koguni isikliku aiandusettevõtte- idufirma omanikuna. Aianduskoolist saab teadmised taimede paljundamisest, istikute kasvatamisest, suurte ja väikeste taimede hooldamisest, saagikoristusest ning säilitamisest. Kõike seda, kaasaegse tehnika rakendamisel oma töös. 

Kutsekeskharidusõpe
MAASTIKUEHITAJA (päevane õpe, õppeaeg 3,5 aastat)
AEDNIK, FLORIST (päevane õpe, õppeaeg 3 aastat)
Kutseõpe (4. tase)
MAASTIKUEHITAJA (päevane õpe / sessioonõpe, õppeaeg 2,5 aastat)
AEDNIK, FLORIST (päevane õpe / sessioonõpe, õppeaeg 2 aastat)
Kutseõpe (3. tase)
NOOREMAEDNIK (päevane õpe, õppeaeg 1 aasta)
Kutseõpe (2. tase)
ABIAEDNIK (päevane õpe, õppeaeg 2 aastat)

Lisainfo: 
Räpina Aianduskool, tel 796 1397, e-post kool@aianduskool.ee


Luua Metsanduskool 

Luua Metsanduskool on ainuõige valik, kui vajad metsandustarkust ja päris oskuseid. Lisaks jagame teadmisi maastikuehitusest ja puukooliaiandusest.

Kutsekeskharidusõpe
MAASTIKUEHITAJA (päevane õpe, õppeaeg 3 aastat)
Kutseõpe (4. tase)
MAASTIKUEHITAJA (päevane õpe / sessioonõpe, õppeaeg 2 aastat)
PUUKOOLIAEDNIK (sessioonõpe, õppeaeg 1,5 aastat)
Kutseõpe (3. tase)
MAASTIKUEHITAJA (sessioonõpe, õppeaeg 1 aasta)Lisainfo

Lisainfo:
Luua Metsanduskool, vastuvõtt@luua.ee, tel 776 2126


Eesti Maaülikool 

Aianduse eriala saab Eestis kõrgharidustasemel õppida ainult Eesti Maaülikoolis. Aianduse õppijad on oma olemuselt loodussäästlikku mõtteviisi hindavad ning viljelevad inimesed.

Bakalaureuseõpe
AIANDUS (päevane õpe)
Magistriõpe
AIANDUS (sessioonõpe)

Lisainfo:
Eesti Maaülikool vastuv@emu.ee, tel 731 3048

Eelmine luguMetsandus
Järgmine luguKalandus