Tööd alustas Põllumajandus- ja Toiduamet

1. jaanuarist alustas uue riigiasutusena tööd kogu toidutarneahela järelevalvet hõlmav Põllumajandus- ja Toiduamet, mis moodustati Veterinaar- ja Toiduameti ning Põllumajandusameti ühinemisel. Uue ameti peadirektor on Urmas Kirtsi.

Maaeluminister Arvo Alleri sõnul võimaldab kahe ameti ühinemine tõhusamat riigivalitsemist. „Hea meel on tõdeda, et ligi poolteist aastat kestnud ettevalmistuste tulemusena saab uus ühendamet alustada tööd. Ametite tegevuste koondumine ühe juhtimise alla loob hea võimaluse muuta valdkondlikud protsessid sujuvamaks, kliendisõbralikumaks ning paremini koordineeritavaks,“ sõnas minister.

„Põllumajandus- ja Toiduameti loomine on olnud Maaeluministeeriumi ja kahe ameti töötajate ühine pingutus. Liitumise eesmärk oli kogu toidutarneahela järelevalvet ühendava teadmiste keskuse loomine, mis on suunatud näoga klientide poole,“ ütles Põllumajandus- ja Toiduameti peadirektor Urmas Kirtsi.

Kirtsi sõnul muudab värskelt loodud amet seni kahe asutusega suhtlema pidanud klientide ja koostööpartnerite jaoks asjaajamise lihtsamaks. „Edaspidi suhtlevad kliendid ja partnerid vaid ühe ametiga. Soovime neile olla heaks ning targaks kaaslaseks, et koostöös tagada usaldusväärne toiduohutussüsteem ja tasakaalus põllumajanduskeskkond,“ lisas peadirektor.

Avalikel konkurssidel on välja valitud kolm peadirektori asetäitjat, kes asuvad koos juhi ja kõigi töötajatega ellu viima uuele ametile seatud eesmärke. Asetäitjatena alustavad tööd senine Veterinaar- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Katrin Reili, sama asutuse loomatervise ja heaolu osakonna juhataja Hele-Mai Sammel ning Anu Nemvalts, kes seni vastutas Põllumajandusameti mahepõllumajanduse ja seemne osakonna töö eest. Kokku töötab värskes ühendametis 550 inimest.

Uus amet täidab kõiki seniseid Põllumajandusameti ning Veterinaar- ja Toiduameti ülesandeid. Põllumajandus- ja Toiduameti telefonikontaktid ja üle Eesti paiknevate esinduste asukohad jäid samaks. Samuti jäävad senised meiliaadressid mõneks ajaks kehtima. Rohkem infot leiab ameti uuelt kodulehelt pta.agri.ee.  

 

Eelmine luguÜlevaade taimekaitsevahendite turustamisest ja kasutamisest 2020. aastal
Järgmine luguOtsime koja meeskonda põllumajandusvaldkonna nõunikku!